Battle Hill 2018Sun 25/03/2018 9:28 PM
Preliminary resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Red 1 (18/18)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Stephen HardingPAPO Cantabury1:09:40
2Ed Cory-WrightPAPO Cantabury1:12:48
3Stuart EnglebackWOC Wellington1:18:23
4Lara MolloyWOC Wellington1:21:04
5Bill EdwardsOHV Hutt Valley1:22:36
6Caspar HarmerWOC Wellington1:23:21
7Richard Dearden???1:25:09
8Magnus BengtssonWOC Wellington1:30:23
9Phil KendonWOC Wellington1:34:49
10Gillian InghamWOC Wellington1:35:29
11Rob CollierWOC Wellington1:35:55
12Simon TeesdaleWOC Wellington1:38:58
13Murray HughesWOC Wellington1:44:03
14Ellie MolloyWOC Wellington1:51:50
15William Power???1:59:05
 
Michael WoodOHV Hutt Valleymp
Malcolm InghamWOC Wellingtondnf
Yvette BakerWOC Wellingtondnf
 
 
 
Red 2 (11/11)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Harriette CarrOHV Hutt Valley1:17:53
2Simon Faulkner???1:20:42
3Dick DinsdaleWOC Wellington1:24:12
4Peter WoodWOC Wellington1:29:12
5Pat Van berkelOHV Hutt Valley1:30:31
6Ian Twomey???1:30:52
7Paul Teesdale-SpittleWOC Wellington1:33:26
8Helen HughesWOC Wellington1:54:57
9Kathy PerreauWOC Wellington1:55:00
10David MiddletonWOC Wellington2:05:05
 
Jonathan Ravens???mp
 
 
 
Red Forest (9/9)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Nic GormanOWaik Waikato37:55
2Mike O`Connor???44:44
3Lisa BengtssonWOC Wellington46:02
4Ocean MercierWOC Wellington49:23
5Tony HurstWOC Wellington53:08
6David DarbyOHV Hutt Valley1:02:01
7Beverly HolderWOC Wellington1:12:32
8Anna EnglebackWOC Wellington1:18:56
9Barbara BridgerOHV Hutt Valley2:16:02
 
 
 
Orange (13/13)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Bill TrompetterOHV Hutt Valley46:30
2Lachlan McKenzieWOC Wellington53:59
3Hamish Trolove???56:01
4James Harman???1:02:28
5Karen GrantWOC Wellington1:07:04
6Tony Booth???1:17:43
7Greg MaddiganOHV Hutt Valley1:20:02
8Ruth Berry???1:23:25
9Lynn McbainWOC Wellington1:23:28
10Eleanor Howick1:24:14
11Sonya ReevesOHV Hutt Valley1:41:54
 
Greg GrantWOC Wellingtonmp
Andrew Braddick???dnf
 
 
 
Yellow Long (5/5)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Gail Ives???54:53
2Richard Living???1:05:18
3Georgina SmithCSJ Chilton St James1:09:28
4Sefton WilliamsonMGRK Maungaraki1:22:57
5Cooper and Mark WallaceWCOL Wellington College1:40:45
 
 
 
Yellow Short (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Adam BakerKarN Karori Normal38:12
2Christine Shuker???50:09
3Phillip Clarke???52:34
4Kate Riddick???52:45
5Anna Cornelius???1:02:52
 
Kath Oconnor???dnf
 
 
 
White (3/3)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Shivani Parbhu???23:21
2Gordon Butt???48:04
3Toby Jones???48:11
 
 
 
Senior Boys Championship (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Kieran EdwardsUHC Upper Hutt College1:26:32
2Liam KendrewNEWL Newlands College1:36:00
3Edward TwomeyWCOL Wellington College1:52:11
4Oliver EdwardsHIBS Hutt International1:53:04
 
Seb McbrideNEWL Newlands Collegednf
Felix SilverTawa Tawa Collegednf
 
 
 
Senior Girls Championship (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Amber RiddleCSJ Chilton St James1:11:26
2Brooke CarpenterWEGC Wellington East Girls1:25:13
3Josephine ReevesCSJ Chilton St James1:38:38
4Fiona MiddletonONSL Onslow College1:46:02
5Tara KendonWGC Wellington Girls1:53:13
6Sarah PrzychodzkoPARA Paraparaumu College2:03:34
 
 
 
Intermediate Boys Championship (15/15)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Felix WilliamsonWCOL Wellington College37:12
2Joshua HenshawONSL Onslow College54:20
3Jack BraddickONSL Onslow College55:17
4Alexander JackNEWL Newlands College57:29
5Alan TeesdaleONSL Onslow College57:31
6Max MawbyNEWL Newlands College1:02:17
7Anthony KendrewScots Scots College1:03:35
8Ed SindlenONSL Onslow College1:03:39
9Luke CarpenterWCOL Wellington College1:16:14
10Nicholas HarmanPARA Paraparaumu College1:18:56
11Jack GarrWCOL Wellington College1:19:11
12Reed SmoutWCOL Wellington College1:21:19
13Andrew BoothTawa Tawa College1:23:09
 
Tommy ThomsonONSL Onslow Collegemp
Te Rangihuia GilgenNEWL Newlands Collegednf
 
 
 
Intermediate Girls Championship (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Nicole MaddiganCSJ Chilton St James55:52
2Lauren KendonWGC Wellington Girls1:04:17
3Catherine ConnollySTMY St Mary's1:07:36
4Peyton MoreteKAPT Kapiti College1:07:53
5Sarah ClarkeONSL Onslow College1:30:27
 
Heather DarbyHVHS Hutt Valley Highdnf
 
 
 
Junior Boys Championship (12/12)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Alex ThompsonONSL Onslow College46:47
2Benjamin SmedingeNEWL Newlands College47:07
3Ryan ToppONSL Onslow College51:20
4Ryan GordonONSL Onslow College52:29
52James SmoutWCOL Wellington College57:23
6John ReeveONSL Onslow College1:01:04
7Isaac LivingONSL Onslow College1:09:11
8Jack Feehan???1:09:34
9Sean OngNEWL Newlands College1:21:41
10Thomas White???1:26:32
11Roderick OconnorONSL Onslow College1:45:47
 
Torridon StallworthyONSL Onslow Collegednf
 
 
 
Junior Girls Championship (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Isabelle FaulknerONSL Onslow College44:18
2Sophie WatersHVHS Hutt Valley High45:16
3Lily TrompetterHVHS Hutt Valley High55:49
4May HarmerHVHS Hutt Valley High1:05:35
5Amy BoothONSL Onslow College1:20:47
6Ellaraine Hiraka-sullivanNEWL Newlands College1:44:14
 
 
 
Senior Boys Standard (1/1)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Jack HarmanPARA Paraparaumu College1:03:40
 
 
 
Senior Girls Standard (6/6)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Nyah ParbhuWGC Wellington Girls1:02:37
21Tegan MartinSAMM Samuel Marsden1:16:00
3Caitlin DouglassWGC Wellington Girls1:17:47
4Kate TwomeyONSL Onslow College1:25:56
5Emily OldhamPARA Paraparaumu College1:32:44
 
Vicki HuangCSJ Chilton St Jamesdnf
 
 
 
Intermediate Boys Standard (4/4)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Liam NaughtonNEWL Newlands College1:04:18
2Lochlainn HancockNEWL Newlands College1:06:08
3James McKenzieONSL Onslow College1:12:02
 
Jack Beaton-goodale???mp
 
 
 
Intermediate Girls Standard (5/5)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Hannah StarkNEWL Newlands College51:05
2Olivia PughWGC Wellington Girls51:20
3Rachel BakerKarN Karori Normal52:19
4Jessica PrzychodzkoPARA Paraparaumu College58:25
5Emily HorncastleWGC Wellington Girls1:23:20
 
 
 
Junior Girls Standard (3/3)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Gemma PughWGC Wellington Girls22:03
2Sifan HuangCSJ Chilton St James26:05
3Becky NganSAMM Samuel Marsden33:58
 
 
 
Y7/8 Boys Championship (2/2)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Tymek TumilowiczNTHL Northland School52:17
2Stephen ClarkeNTHL Northland School56:35
 
 
 
Y7/8 Girls Championship (4/4)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Rebecca ConnollyHAIT Hataitai School37:03
2Ali PowerRARO Raroa Intermediate49:49
3Larissa EdwardsPINE Pinehaven School55:12
 
Kaylyn WangCSJ Chilton St Jamesdnf
 
 
 
Y7/8 Boys Standard (1/1)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Elliot FaulknerSTBD St Benedict's23:58
 
 
 
Y7/8 Girls Standard (1/1)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
Hannah HarmanNo Club No Clubmp
 
 
 
Primary Boys Championship (1/1)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Matthew PowerCROF Crofton Downs1:23:11
 
 
 
Primary Girls Standard (4/4)Status of: 9:26 PM
PlStnoNameYBClubTime
1Jamie JackCHTP Churton Park22:45
2Olivia JackCHTP Churton Park23:53
3Mina HillSEAT Seatoun Primary34:51
 
Jamie JackCHTP Churton Parkdnf