NZSS - RelaySat 22-Jul-17 12:27 PM
Resultscreated by OS2010 � Stephan Kr�mer SportSoftware 2014

 
Senior Boys (17)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1112St Andrews College 11:20:53
Oliver Egan28:48
Ayrton Shadbolt25:41
Isaac Egan26:24
 
2108Napier Boys' High 31:24:56
Amos Plumpton26:55
Logan Stevenson30:26
Bayley Stephens-Ellison27:35
 
3114Wellington College 11:25:33
Rowan Sinclair30:08
Seb Daellenbach30:40
Joseph Lynch24:45
 
4116Composite 021:27:36
Felix Harrison27:08
Jack Drage27:58
Dominic Cleary32:30
 
5102Auckland Grammar School 11:32:09
Tama Hoare28:06
Ben Carrington36:02
James McCormack28:01
 
6117Composite 031:33:58
Daniel Rattrie27:35
Alex de Beer25:52
Bruce Zhang40:31
 
7106Napier Boys' High 11:34:14
Jonty Anderson32:10
Nicholas Wright33:32
Oliver Burns28:32
 
8103Havelock North High School 11:35:01
Kaiyin Hardy30:06
Angus Macmillan37:06
Thomas Culham27:49
 
9105Mount Albert Grammar School 11:36:38
Jonty De Pledge32:27
Liam Grozev37:32
Liam Thompson26:39
 
10110Pukekohe High 11:38:47
Thomas Williams31:11
Angus Eason36:09
Matt Stevens31:27
 
11113Waiuku College 11:39:25
Cameron Lamont40:29
Scott Scobie34:43
Kurtis Shuker24:13
 
12118Composite 041:40:41
George Perry31:52
Edward Twomey34:04
runner334:45
 
13111Pukekohe High 21:41:33
Logan Soole34:59
Leon Cao34:40
Murphy Waters31:54
 
14109Newlands College 11:42:19
Reuben Allen37:19
Liam Kendrew28:44
Matthew Stark36:16
 
15107Napier Boys' High 21:54:00
Seb Ayson Macfarlane35:16
Michael Young45:24
Max McMurray33:20
 
16104Havelock North High School 22:07:13
Oscar Smyth35:19
Harrison Fulford35:36
Finlay Keip56:18
 
17115Composite 012:13:10
Anton Aish37:11
Mariah Bessem55:52
Harry Thurman40:07
 
 
 
 
Senior Girls (15)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1212Composite 041:10:41
Meghan Drew16:45
Tessa Burns27:18
Sofie Safkova26:38
 
2214Composite 061:17:20
Marisol Hunter17:23
Bella Fraser29:06
Briana Steven30:51
 
3210St Catherines 021:18:54
Marina Comeskey16:39
Marina Comeskey32:10
Marina Comeskey30:05
 
4201Havelock North High School 11:19:28
Alex Miller23:13
Bianca Kirk30:35
Jenna Tidswell25:40
 
5204Napier Girls' High School 21:19:46
Isabella Holt22:29
Susan Eatson30:28
Carolyne Nel26:49
 
6215Baradene 071:20:15
Michaela Managh20:30
Emma Managh33:09
Charlotte Carter26:36
 
7202Kristin 11:21:49
Tegan Knightbridge20:31
Megan Bruce32:37
Georgina Dibble28:41
 
8206Pukekohe High 11:21:54
Ellenna Caudwell17:10
Aleisha Neary29:17
Heather Ineson35:27
 
9213Composite 051:27:12
Brooke Carpenter20:08
Josephine Reeves34:53
Amber Riddle32:11
 
10216Diocesan School for Girls 081:29:48
Catherine Murphy33:30
India James27:18
Georgia Skelton29:00
 
11209Composite 011:38:52
Aishlin McIntyre24:12
Flo Mills41:05
Beth Hunter33:35
 
12203Napier Girls' High School 11:38:57
Hannah Rawnsley27:30
Emily Dunn32:21
Bella Herbison39:06
 
13211Composite 031:49:05
Katie Lowry23:34
Chloe Kayll41:58
Fiona Middleton43:33
 
14208Wellington Girls' College 12:01:30
Tasmin Leonard-Paterson56:50
Nyah Parbhu34:20
Tara Kendon30:20
 
15207Pukekohe High 22:01:34
Jemma Norman33:03
Charlotte Duke49:27
Sarah Nota39:04
 
 
 
 
Intermediate Boys (14)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1304Havelock North High School 159:30
Sam Miller19:02
Bruno McDonald22:23
Will Tidswell18:05
 
2307Mount Albert Grammar School 259:42
Adam Bateman20:02
Thomas Brendolise19:52
Mitchell Cooper19:48
 
3309Napier Boys' High 21:02:31
Adam Barron20:28
Thomas Bigley22:18
Kingston Webb19:45
 
4302Auckland Grammar School 21:02:52
Zak Last19:35
Michael McCormack22:38
Patrick Hayes20:39
 
5310Pukekohe High 11:04:29
Callum Farmer19:05
Aidan Sarginson24:13
Jaedyn Hancock21:11
 
6305Lindisfarne College 11:05:35
Braeden Kommeren24:25
Cormac Turley23:07
Ronan Lee18:03
 
7306Mount Albert Grammar School 11:05:59
Luca Eastwood19:46
Aidan Skinner25:53
Daniel Carroll20:20
 
8313Composite 021:11:45
James Butler22:17
Max Dunshea28:25
Clayton Shadbolt21:03
 
9311Wellington College 11:12:47
Luke Carpenter26:50
Josh Corry25:00
Felix Williamson20:57
 
10308Napier Boys' High 11:21:20
Liam McCarthy23:42
Daniel Harvey28:40
Oliver Wright28:58
 
11312Composite 011:21:42
Aidan Richards31:03
Fenton Loveday28:10
Jack Laker22:29
 
 
316Composite 05mp
Anthony Kerr-Munley32:03
Andrew Heavenmp
John Yump
 
303Bethlehem College 1mp
N.N.mp
N.N.mp
N.N.mp
 
301Auckland Grammar School 1mp
Logan Hay21:41
Niko Hoare27:25
Tomas Calderonmp
 
 
 
 
Intermediate Girls (15)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1401Baradene 11:09:12
Lucy Burrell28:29
Chelsea Oliver19:31
Anna Duston21:12
 
2403Diocesan School for Girls 21:15:31
Lauren Dunne32:45
Olivia Collins22:50
Jessica Sewell19:56
 
3412Western Springs College 11:23:01
Sylvie Frater31:40
Nina Quinn27:04
Anna Cory-Wright24:17
 
4404Havelock North High School 11:23:47
Lily Stephens33:00
Rani Williams26:50
Amy Culham23:57
 
5410St Cuthberts College 11:28:12
Rebecca Greenwood32:35
Tamsin Holmes31:13
Rachel Denny24:24
 
6405Napier Girls' High School 11:32:08
Frances Rainbow34:28
Isabelle Potbury30:36
Maddy Pinckney27:04
 
7414Composite 021:39:36
Lola Mahoney34:55
Abbey Lee30:24
Pheobe Till34:17
 
8413Composite 011:40:02
Georgia Fisher35:12
Amelia Blamey28:13
Charlotte Lyons36:37
 
9408Mount Albert Grammar School 11:40:54
Lucia Mackenzie40:44
Theane van Zyl24:23
Jydee Leonard35:47
 
10415Composite 031:50:51
Alexandra Mathee47:04
Sarah Clarke39:07
Hannah Stark24:40
 
11407Napier Girls' High School 31:51:32
Roison Kenny35:41
EJ Schmidt-Grant36:46
Louise Sullivan39:05
 
12411Wellington Girls' College 11:56:10
Nina Pugh41:46
Kate Twomey35:04
Lauren Kendon39:20
 
13416Mount Albert Grammar School 041:58:58
Stella Buckland43:02
Emma Johns35:53
Glory Bateman40:03
 
 
406Napier Girls' High School 2mp
Kate Stewartmp
Zarah Anderson26:22
Siena Harrison23:46
 
409Pukekohe High 1mp
Emma Stevensmp
Kyla McNaughten36:12
Emma Walters25:03
 
 
 
 
Junior Boys (13)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1502Havelock North High School 255:28
Max Buller17:45
Cameron Broad20:24
Cameron Potts17:19
 
2504Napier Boys' High 157:57
Jason Wain18:59
Stanley Baty20:45
James Rawnsley18:13
 
3509Westlake Boys 158:29
Alex Jobbins18:17
Tom Appleyard22:09
Campbell Syme18:03
 
4513Composite 031:03:35
Alan Teesdale19:07
Tommy Thomson19:21
Stephen Clarke25:07
 
5510Westlake Boys 21:04:56
Nathan Borton18:01
Nathan Watson28:19
Hayden Williams18:36
 
6507Pukekohe High 11:06:01
Samuel Roche18:58
Ricky West25:17
Finn Williams21:46
 
7514Composite 041:10:04
Tom Gordon25:06
Max Stening20:50
Vitali Volknov24:08
 
8505Napier Boys' High 21:10:07
Nate Anderson27:46
Patrick Cooper19:39
Yusef Zammit22:42
 
9501Havelock North High School 11:12:45
Jonty McGrath22:58
Connor Grant22:55
Flynn Dunkerley26:52
 
10508Pukekohe High 21:18:26
Nick Wilson23:55
Trent McNaughten30:15
Jayden Shaw24:16
 
11506Newlands College 11:18:44
Alex Rickard20:31
Alex Jack24:35
Max Mawby33:38
 
12511Composite 011:20:08
George Wright26:23
Angus Williamson30:58
Anthony Kendrew22:47
 
 
503Mount Albert Grammar School 1mp
Ben Merlini31:26
Luke Clementsmp
Angus Edwards23:01
 
 
 
 
Junior Girls (9)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1601Baradene 153:35
Ana Vincent19:21
Grace Wilde19:41
Penelope Salmon14:33
 
2605Pukekohe High 155:15
Caitlyn Marx17:20
Ann Cato21:10
Millie Norman16:45
 
3606St Cuthberts College 157:39
Sophia Wood18:28
Jessica Fraser21:05
Peyton Leigh18:06
 
4604Napier Girls' High School 258:28
Mia-Bella Harmer18:44
Lola Gibbs20:44
Chloe O'Rorke19:00
 
5608Composite 021:01:12
Jasmine Niederberger23:19
Benika Vandermeer20:36
Ella Watson17:17
 
6603Napier Girls' High School 11:10:35
Libby Stewart23:44
Rosie Burns21:34
Lucy Ferguson25:17
 
 
609Composite 03mp
Bryony Russell26:22
Olivia Nichol19:34
Georgia Brownemp
 
602Diocesan School for Girls 1mp
Allegra Wilson18:31
Emma Hamesmp
Katie Ryan15:33
 
607Composite 01mp
Alice Egan16:37
Rosie Zinzanmp
Daisy York17:27
 
 
 
 
Year 7/8 Boys (11)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1707Composite 0149:27
Harrison Edwards16:17
Tyler Halliday17:16
ruuner315:54
 
2706Pukekohe Intermediate 450:51
Zeal Jones14:42
Caleb Moxon17:52
Samuel Watters18:17
 
3701Havelock North Intermediate Sc 150:58
Jim Buller16:57
Evan Broad16:50
Lorcan Rabbitte17:11
 
4708Composite 0252:24
Flynn Hunter14:53
Leo Croxford21:43
Riley Croxford15:48
 
5709Composite 0353:56
Henry Massingham16:46
Garrett Olsen20:01
James Oliver17:09
 
6704Pukekohe Intermediate 255:15
Alex Wright16:25
Spencer Menzies20:37
Leon Duke18:13
 
7705Pukekohe Intermediate 357:18
Joel Mowbray17:32
Conor Beloe19:33
Noah Smith20:13
 
8702Northcross Intermediate 11:03:51
Luke Hart18:59
Julian Hectors19:52
Colby Mills25:00
 
9710Composite 041:19:53
Harriet Hartley-Pollard27:29
Liam Goldblatt27:51
Lenny Thornton24:33
 
 
712Bethlehem College 05mp
Caleb Browne14:16
Jack Gillinghammp
Caleb Browne14:58
 
703Pukekohe Intermediate 1mp
James McGuire16:18
Cameron Richards18:45
Nathan Dowdallmp
 
 
 
 
Year 7/8 Girls (13)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1805Diocesan School for Girls 149:37
Sophie Ryan15:01
Lucy Russ19:21
Emily Hayes15:15
 
2802Baradene 252:27
Aliana Henderson16:16
Harriet Burrell19:24
Ruby Nathan16:47
 
3803Baradene 352:33
Laura Fisher16:28
Krista Vesty-Scott20:23
Rachel Duston15:42
 
4806Pukekohe Intermediate 153:55
Leah Weck17:07
Mikaela Hawley16:51
Rosie Migounoff19:57
 
5810Composite 0154:53
Juliet Frater16:38
Andy Heathcote17:23
Tingmeng Wang20:52
 
6811Composite 0255:58
Eve Thompson17:51
Ella Edwards21:46
Sylvie Frater16:21
 
7809St Cuthberts College 156:02
Olivia Power14:46
Brena Merz22:39
Sofia Toes18:37
 
8804Bucklands Beach Intermediate 157:30
Kelly McKinnon16:32
Lucy Harsant23:00
Grace Pickering17:58
 
9813Taradale Intermediate 041:00:42
Nikita Wain24:32
Grace Dooney20:04
Nikitia Wain16:06
 
10807Pukekohe Intermediate 21:04:21
Charlotte O'Sullivan17:52
Kiana Carter24:24
Ella Herangi22:05
 
11801Baradene 11:04:42
Isabelle Gerrand17:49
Louise Nicholson26:56
Cate Denny19:57
 
12808Pukekohe Intermediate 31:09:27
Samira Bedingham18:23
Emma Hedley29:30
Riley Jenkins21:34
 
13812Composite 031:19:14
Georgina Smith26:51
Jessica Deed28:24
Tessa Thomson23:59