NISSC - RelaySun 29-Apr-18 1:34 PM
Results - Legs individuallycreated by OS2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2014

 
Senior Boys (45)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Will TidswellHavelock North High School 13#27 CCC5.000 km 220 m29:59
2Thomas CulhamHavelock North High School 11#1 AAA4.900 km 220 m32:22
3Thomas BrendoliseMt Albert Grammar 21#24 CBC4.975 km 220 m32:26
4Liam ThompsonMt Albert Grammar 23#16 ACB4.950 km 220 m32:27
5Harry ThurmanMt Albert Grammar 11#3 CAA4.975 km 220 m33:10
6Amos PlumptonNapier Boys High School 21#4 ABA4.925 km 220 m33:22
7Bayley Stephens-EllisonNapier Boys High School 23#11 BAB5.000 km 220 m33:38
8Adam BatemanMt Albert Grammar 22#2 BAA4.975 km 220 m34:37
9Tama HoareAuckland Grammar School 22#5 BBA4.975 km 220 m35:12
10Sebastian Ayson-MacFarlaneNapier Boys High School 22#27 CCC5.000 km 220 m35:46
11Blake CampbellHavelock North High School 12#14 BBB5.000 km 220 m35:48
12Michael McCormackAuckland Grammar School 21#18 CCB5.025 km 220 m36:03
13Thomas WilliamsPukekohe High 11#15 CBB5.000 km 220 m36:46
14Angus EasonPukekohe High 12#1 AAA4.900 km 220 m38:30
15Patrick HayesAuckland Grammar School 23#19 AAC4.925 km 220 m38:34
16Scott CarswellRangitoto College 13#25 ACC4.950 km 220 m40:17
17Jaedyn HancockPukekohe High 13#26 BCC5.000 km 220 m40:38
18Zachary LastAuckland Grammar School 13#23 BBC4.975 km 220 m41:23
19Kingston WebbNapier Boys High School 13#1 AAA4.900 km 220 m41:34
20Bradley RedpathNapier Boys High School 11#26 BCC5.000 km 220 m42:29
21Sebastian McBrideComposite 063#22 ABC4.925 km 220 m42:46
22Jonty de PledgeMt Albert Grammar 12#26 BCC5.000 km 220 m43:38
23Aidan SarginsonPukekohe High 21#10 AAB4.925 km 220 m43:41
24Fenton LovedayPukekohe High 23#8 BCA5.000 km 220 m44:04
25Liam GrozevMt Albert Grammar 13#13 ABB4.925 km 220 m45:24
26Benjamin CarringtonAuckland Grammar School 11#16 ACB4.950 km 220 m45:35
27Zeke ThorntonRangitoto College 11#5 BBA4.975 km 220 m46:28
28Brooke CarpenterComposite 033#17 BCB5.025 km 220 m47:29
29Tomas CalderonAuckland Grammar School 12#3 CAA4.975 km 220 m49:46
30Josh SteningComposite 062#9 CCA5.000 km 220 m49:47
31Jarod WilsonPukekohe High 22#24 CBC4.975 km 220 m50:34
32Cameron WoodsComposite 042#23 BBC4.975 km 220 m53:42
33Marnix MorrisComposite 043#12 CAB5.000 km 220 m54:03
34Thomas BigleyNapier Boys High School 12#15 CBB5.000 km 220 m54:14
34Luke CarpenterComposite 031#6 CBA4.975 km 220 m54:14
36Anton AishComposite 061#11 BAB5.000 km 220 m55:35
37Boston BlomfieldWBHS 12#16 ACB4.950 km 220 m56:23
38Oscar SmythHavelock North High School 22#10 AAB4.925 km 220 m57:31
39Callum IrvingWBHS 11#23 BBC4.975 km 220 m58:53
40Finlay KeipHavelock North High School 21#27 CCC5.000 km 220 m1:00:13
41Nick WilsonComposite 041#7 ACA4.950 km 220 m1:00:23
42Jono WilliamsHavelock North High School 23#5 BBA4.975 km 220 m1:08:57
43Lenny ThorntonRangitoto College 12#12 CAB5.000 km 220 m1:21:18
 
Darran PickeringWBHS 13#3 CAA4.975 km 220 mmp
Edward TwomeyComposite 032#19 AAC4.925 km 220 mdisq
 
 
 
Senior Girls (33)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Jenna TidswellHavelock North High School 13#1 AAA4.500 km 175 m33:42
2India JamesDiocesan School for Girls 13#14 BBB4.550 km 175 m33:58
3Tessa BurnsComposite 051#21 CAC4.550 km 175 m35:22
4Carolyne NelNapier Girls' High School 13#5 BBA4.550 km 175 m36:01
5Penelope SalmonBaradene 11#3 CAA4.525 km 175 m36:02
6Jessica SewellDiocesan School for Girls 12#1 AAA4.500 km 175 m37:36
7Charlotte CarterBaradene 13#26 BCC4.575 km 175 m38:02
8Kaia JoergensenComposite 043#18 CCB4.575 km 175 m39:09
9Sylvie FraterWestern Springs College 11#11 BAB4.550 km 175 m40:03
10Amy CulhamHavelock North High School 11#14 BBB4.550 km 175 m40:40
11Chelsea OliverBaradene 12#13 ABB4.525 km 175 m41:02
12Aleisha NearyPukekohe High 13#27 CCC4.575 km 175 m41:33
13Emily HayesComposite 041#4 ABA4.500 km 175 m41:41
14Olivia CollinsDiocesan School for Girls 11#27 CCC4.575 km 175 m41:45
15Josephine ReevesChilton St James 11#7 ACA4.525 km 175 m42:04
16Amber RiddleChilton St James 13#20 BAC4.550 km 175 m43:21
17Anna Cory-WrightWestern Springs College 13#6 CBA4.550 km 175 m47:41
18Aishlin McIntyreHavelock North High School 12#27 CCC4.575 km 175 m51:04
19Heather InesonPukekohe High 11#1 AAA4.500 km 175 m51:35
20Lauren DunneComposite 053#13 ABB4.525 km 175 m52:00
21Jydee LeonardMt Albert Grammar 11#23 BBC4.550 km 175 m53:07
22Charlotte DukePukekohe High 12#14 BBB4.550 km 175 m54:05
23Ella WatsonComposite 042#20 BAC4.550 km 175 m55:20
24Emily DunnNapier Girls' High School 11#16 ACB4.550 km 175 m56:12
25Lucia MackenzieMt Albert Grammar 12#7 ACA4.525 km 175 m57:05
26Bella HerbisonNapier Girls' High School 12#21 CAC4.550 km 175 m57:29
27Tara KendonWellington Girls' College 13#16 ACB4.550 km 175 m57:50
28Kate TwomeyWellington Girls' College 11#24 CBC4.550 km 175 m1:01:30
29Nicole MaddiganChilton St James 12#15 CBB4.550 km 175 m1:03:53
30Nyah ParbhuWellington Girls' College 12#2 BAA4.525 km 175 m1:04:43
31Skylah Chapman-PetersWestern Springs College 12#25 ACC4.525 km 175 m1:10:23
 
Mariah BessemMt Albert Grammar 13#12 CAB4.550 km 175 mmp
Kyla McNaughtenComposite 052#8 BCA4.575 km 175 mmp
 
 
 
Intermediate Boys (72)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Felix WilliamsonWellington College 13#3 aABaA3.200 km 85 m17:08
2Mitchell CooperMt Albert Grammar 13#12 aBCaB3.225 km 85 m17:56
3Adam BarronNapier Boys High School 23#4 aBBaA3.225 km 85 m18:13
4Luca EastwoodMt Albert Grammar 11#1 aAAaA3.250 km 85 m18:38
5Campbell SymeWBHS 11#4 aBBaA3.225 km 85 m18:41
6Callum FarmerPukekohe High 13#9 aABaB3.175 km 85 m18:46
7Braeden KommerenComposite 052#13 bAb3.250 km 85 m18:47
8Olaf BakerWellington College 11#8 aBAaB3.250 km 85 m18:53
9Aidan SkinnerMt Albert Grammar 22#14 bBb3.200 km 85 m19:21
10Luke ClementsMt Albert Grammar 21#2 aBAaA3.275 km 85 m19:34
11Bruno McDonaldHavelock North High School 12#15 bCb3.200 km 85 m19:48
12Hayden WilliamsWBHS 13#7 aAAaB3.225 km 85 m19:55
13Cameron PottsHavelock North High School 13#8 aBAaB3.250 km 85 m19:59
14Tim CrawfordWellington College 12#15 bCb3.200 km 85 m20:15
15Alex JobbinsWBHS 12#15 bCb3.200 km 85 m20:19
16Samuel RochePukekohe High 11#6 aBCaA3.225 km 85 m20:34
17Seth DeanMt Albert Grammar 23#11 aACaB3.200 km 85 m21:02
18Levi JamesAuckland Grammar School 12#15 bCb3.200 km 85 m21:28
19Max SteningKing's College 13#11 aACaB3.200 km 85 m21:32
20Luc-Aime MeurillonMt Albert Grammar 31#3 aABaA3.200 km 85 m21:48
21Nate AndersonNapier Boys High School 21#11 aACaB3.200 km 85 m21:52
22Lorcan RabbitteHavelock North High School 11#3 aABaA3.200 km 85 m21:53
23Finn WilliamsPukekohe High 12#13 bAb3.250 km 85 m22:17
24Jason WainNapier Boys High School 31#4 aBBaA3.225 km 85 m22:19
25Joshua HenshawOnslow College 11#9 aABaB3.175 km 85 m22:23
26Max LaurensonSaint Kentigern College 12#14 bBb3.200 km 85 m23:17
27Tom AppleyardWBHS 21#6 aBCaA3.225 km 85 m24:11
28Jack GarrWellington College 13#1 aAAaA3.250 km 85 m24:14
29Daniel HarveyNapier Boys High School 32#15 bCb3.200 km 85 m24:15
30Alan TeesdaleOnslow College 21#9 aABaB3.175 km 85 m24:39
31Charlie FraterComposite 061#8 aBAaB3.250 km 85 m24:56
32Liam McCarthyNapier Boys High School 22#13 bAb3.250 km 85 m25:01
33Stanley BatyNapier Boys High School 11#11 aACaB3.200 km 85 m25:08
34Angus EdwardsMt Albert Grammar 32#15 bCb3.200 km 85 m25:15
35Vitali VolkovWBHS 23#9 aABaB3.175 km 85 m25:25
35Jack BraddickOnslow College 22#13 bAb3.250 km 85 m25:25
37Niko HoareAuckland Grammar School 11#10 aBBaB3.225 km 85 m25:33
38Anthony Kerr-MunleyAuckland Grammar School 21#9 aABaB3.175 km 85 m25:49
39Te Rangihuia GilgenNewlands College 11#10 aBBaB3.225 km 85 m26:12
40James SmoutWellington College 11#10 aBBaB3.225 km 85 m26:13
41Rory MerrieSaint Kentigern College 11#1 aAAaA3.250 km 85 m26:48
42Benjamin SmedingeNewlands College 11#6 aBCaA3.225 km 85 m27:05
43Tommy ThomsonOnslow College 23#6 aBCaA3.225 km 85 m27:56
44Alexander JackNewlands College 12#15 bCb3.200 km 85 m27:58
45Hugh SkinnerComposite 062#15 bCb3.200 km 85 m28:08
46Zeal JonesKing's College 12#14 bBb3.200 km 85 m28:43
47Jonty McGrathComposite 041#2 aBAaA3.275 km 85 m28:52
48Thomas GordonComposite 053#4 aBBaA3.225 km 85 m28:57
49Andrew HeavenAuckland Grammar School 23#6 aBCaA3.225 km 85 m30:32
50Max MawbyNewlands College 13#1 aAAaA3.250 km 85 m30:34
51Thomas CranefieldSaint Kentigern College 13#12 aBCaB3.225 km 85 m30:35
52Nathan WatsonWBHS 22#13 bAb3.250 km 85 m31:05
53Ed SindlenOnslow College 12#13 bAb3.250 km 85 m31:23
54Flynn DunkerleyComposite 042#14 bBb3.200 km 85 m32:08
55George WrightComposite 063#3 aABaA3.200 km 85 m32:56
56Ben CarterAuckland Grammar School 22#13 bAb3.250 km 85 m33:17
57Reed SmoutWellington College 12#15 bCb3.200 km 85 m34:45
58Marcus DillonKing's College 11#2 aBAaA3.275 km 85 m34:59
59Sam PeacockNapier Boys High School 42#14 bBb3.200 km 85 m36:41
60Sean OngNewlands College 12#13 bAb3.250 km 85 m36:46
61Oliver BulmanMt Albert Grammar 33#8 aBAaB3.250 km 85 m38:41
62Angus KjestrupNapier Boys High School 13#4 aBBaA3.225 km 85 m41:29
63Benjamin FussellNapier Boys High School 12#13 bAb3.250 km 85 m42:09
64Liam NaughtonNewlands College 13#9 aABaB3.175 km 85 m44:51
65James McKenzieOnslow College 13#6 aBCaA3.225 km 85 m45:53
66Miran ManuchehriComposite 051#11 aACaB3.200 km 85 m52:50
67Max PolglaseNapier Boys High School 43#12 aBCaB3.225 km 85 m1:00:35
 
Logan BowAuckland Grammar School 13#1 aAAaA3.250 km 85 mmp
Oscar HarnettNapier Boys High School 33#7 aAAaB3.225 km 85 mmp
James MilesComposite 043#11 aACaB3.200 km 85 mmp
Jack SmithNapier Boys High School 41#1 aAAaA3.250 km 85 mmp
Daniel CarrollMt Albert Grammar 12#14 bBb3.200 km 85 mdisq
 
 
 
Intermediate Girls (45)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Lucy BurrellBaradene 21#8 aBAaB2.975 km 80 m17:02
2Cara BraddingDiocesan School for Girls 11#7 aAAaB2.950 km 80 m17:12
3Emma ManaghBaradene 13#5 aACaA2.925 km 80 m19:27
4Michaela ManaghBaradene 22#15 bCb2.925 km 80 m19:39
5Anna DustonBaradene 23#3 aABaA2.925 km 80 m19:54
6Rebecca GreenwoodSt Cuthberts College 11#1 aAAaA2.975 km 80 m19:56
7Lily StephensHavelock North High School 11#12 aBCaB2.950 km 80 m19:57
8Caitlyn MarxPukekohe High 11#4 aBBaA2.950 km 80 m20:18
9Theane van ZylMt Albert Grammar 13#10 aBBaB2.925 km 80 m21:28
10Molly McGowanMt Albert Grammar 11#5 aACaA2.925 km 80 m21:48
11Rani WilliamsHavelock North High School 13#1 aAAaA2.975 km 80 m22:09
12Millie NormanPukekohe High 13#7 aAAaB2.950 km 80 m22:29
13Chloe o'RorkeNapier Girls' High School 13#2 aBAaA3.000 km 80 m23:10
14Sophia WoodSt Cuthberts College 13#12 aBCaB2.950 km 80 m23:20
15Rachel DennySt Cuthberts College 12#14 bBb2.925 km 80 m23:41
16Rosie MoncktonLong Bay College 13#6 aBCaA2.950 km 80 m24:19
17Phoebe TillHavelock North High School 12#14 bBb2.925 km 80 m24:37
18Kate StewartNapier Girls' High School 11#11 aACaB2.925 km 80 m24:48
18Allessandra MayoLong Bay College 11#9 aABaB2.900 km 80 m24:48
20Nikita WainComposite 043#7 aAAaB2.950 km 80 m25:47
21Emma JohnsMt Albert Grammar 22#13 bAb2.975 km 80 m26:35
22Grace WildeBaradene 12#13 bAb2.975 km 80 m27:29
23Roisin KennyNapier Girls' High School 12#14 bBb2.925 km 80 m27:38
24Nikita WainComposite 041#4 aBBaA2.950 km 80 m27:44
25Angela KnoesterLong Bay College 12#13 bAb2.975 km 80 m28:05
26Stella BucklandMt Albert Grammar 12#13 bAb2.975 km 80 m28:09
27Benika VandermeerPukekohe High 22#14 bBb2.925 km 80 m28:11
28Mikaela HawleyPukekohe High 23#12 aBCaB2.950 km 80 m29:43
29Isabelle FaulknerComposite 032#14 bBb2.925 km 80 m30:31
30Libby StewartComposite 042#15 bCb2.925 km 80 m31:07
31Ariella WeinbergMt Albert Grammar 23#9 aABaB2.900 km 80 m31:38
32Coren LockhartNewlands College 12#14 bBb2.925 km 80 m31:40
33Chelsea SampsonDiocesan School for Girls 13#4 aBBaA2.950 km 80 m31:42
34Jasmine NiederbergerPukekohe High 12#15 bCb2.925 km 80 m31:59
35Isla ThompsonMt Albert Grammar 21#6 aBCaA2.950 km 80 m32:06
36Hannah StarkNewlands College 11#2 aBAaA3.000 km 80 m32:07
37Chelsey ReidNewlands College 13#11 aACaB2.925 km 80 m32:08
38Sarah ClarkeComposite 031#12 aBCaB2.950 km 80 m33:40
39Mysty CookeSt Cuthberts College 21#3 aABaA2.925 km 80 m35:25
40Hannah WilliamsSt Cuthberts College 22#15 bCb2.925 km 80 m36:21
41Holly GraneyDiocesan School for Girls 12#15 bCb2.925 km 80 m39:11
42Anna HillSt Cuthberts College 23#8 aBAaB2.975 km 80 m40:46
43Ellaraine Hiraka-SullivanComposite 033#1 aAAaA2.975 km 80 m48:27
 
Emma SingletonPukekohe High 21#1 aAAaA2.975 km 80 mmp
Lidia TaylorBaradene 11#10 aBBaB2.925 km 80 mmp
 
 
 
Junior Boys (42)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Caleb BrowneBethlehem College 11#8 aBAaB2.975 km 80 m15:56
2Liam BuyckComposite 021#1 aAAaA2.975 km 80 m16:01
3Caleb BrowneBethlehem College 13#3 aABaA2.925 km 80 m16:36
4Liam BuyckComposite 023#12 aBCaB2.950 km 80 m17:06
5Harrison EdwardsComposite 042#15 bCb2.925 km 80 m18:53
6Tom AishMt Albert Grammar 13#11 aACaB2.925 km 80 m19:09
7Ryan CliffordComposite 043#2 aBAaA3.000 km 80 m19:27
8Samuel Taylor SinclairMt Albert Grammar 11#4 aBBaA2.950 km 80 m20:22
9Ryan CliffordComposite 041#9 aABaB2.900 km 80 m20:24
10Noah SmithPukekohe High 13#10 aBBaB2.925 km 80 m20:31
11Leon DukeComposite 051#2 aBAaA3.000 km 80 m20:47
12Leon DukeComposite 053#9 aABaB2.900 km 80 m20:59
13Alex WrightPukekohe High 11#5 aACaA2.925 km 80 m21:06
14Tim CawteAuckland Grammar School 13#4 aBBaA2.950 km 80 m21:29
15Spencer MenziesAuckland Grammar School 11#11 aACaB2.925 km 80 m21:34
16Jack TremainNapier Boys High School 11#2 aBAaA3.000 km 80 m21:48
17O'Callahan BlakeAuckland Grammar School 12#13 bAb2.975 km 80 m22:43
18Alex ThompsonOnslow College 12#13 bAb2.975 km 80 m23:45
19Caleb MoxonPukekohe High 12#13 bAb2.975 km 80 m24:43
20Callum WishartMt Albert Grammar 12#13 bAb2.975 km 80 m24:49
21Rory McKayKaramu High School 13#8 aBAaB2.975 km 80 m25:30
22Jack GillinghamBethlehem College 12#15 bCb2.925 km 80 m26:02
23Julian HectorsLong Bay College 11#1 aAAaA2.975 km 80 m27:45
24Cooper BlomfieldComposite 012#14 bBb2.925 km 80 m28:35
25Jacob WellsComposite 022#14 bBb2.925 km 80 m29:19
26Kaiya Read-ButcherComposite 061#10 aBBaB2.925 km 80 m30:02
27Ryan RedpathNapier Boys High School 13#9 aABaB2.900 km 80 m31:32
28Colby MillsLong Bay College 12#14 bBb2.925 km 80 m31:53
29JJ ElwoodOnslow College 11#10 aBBaB2.925 km 80 m32:45
30Ryan ToppOnslow College 13#5 aACaA2.925 km 80 m37:41
31Harriet Hartley PollardComposite 013#6 aBCaA2.950 km 80 m38:16
32Logan TaylorNapier Boys High School 12#15 bCb2.925 km 80 m39:15
33Jackson ParkerKing's College 11#9 aABaB2.900 km 80 m39:45
34Ethan TeoLong Bay College 13#12 aBCaB2.950 km 80 m43:01
35Riki HillComposite 011#7 aAAaB2.950 km 80 m48:15
36Abbie LythgoeComposite 062#13 bAb2.975 km 80 m51:00
37William Wepa-HazelKaramu High School 12#15 bCb2.925 km 80 m55:38
38Kali ToviKing's College 12#15 bCb2.925 km 80 m1:24:48
 
Jacob AbrahamComposite 052#15 bCb2.925 km 80 mmp
Harrison SaundersKaramu High School 11#3 aABaA2.925 km 80 mmp
Ray ShiuKing's College 13#2 aBAaA3.000 km 80 mmp
George HuntComposite 063#5 aACaA2.925 km 80 mmp
 
 
 
Junior Girls (30)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Olivia PowerSt Cuthberts College 21#5 aACaA2.575 km 80 m15:28
2Zara StewartSt Cuthberts College 23#10 aBBaB2.575 km 80 m15:43
3Sophie RyanDiocesan School for Girls 11#1 aAAaA2.625 km 80 m16:25
4Juliet FraterWestern Springs College 13#4 aBBaA2.600 km 80 m16:34
5Lucy PettitDiocesan School for Girls 13#12 aBCaB2.600 km 80 m18:44
6Sofia ToesSt Cuthberts College 22#13 bAb2.625 km 80 m19:01
7Andy HeathcoteWestern Springs College 12#13 bAb2.625 km 80 m19:37
8Krista Vesty-ScottBaradene 21#9 aABaB2.550 km 80 m19:58
9Emma PijnenburgComposite 011#10 aBBaB2.575 km 80 m20:01
10Lara GrozevMt Albert Grammar 13#9 aABaB2.550 km 80 m20:53
11Millie ThompsonWaiuku College 13#1 aAAaA2.625 km 80 m22:32
12Alex BarkerMt Albert Grammar 12#15 bCb2.575 km 80 m23:24
13Lucy JobbinsComposite 031#7 aAAaB2.600 km 80 m23:33
14Harriet WalkerWestern Springs College 11#11 aACaB2.575 km 80 m23:37
15Isabelle GerrandBaradene 11#8 aBAaB2.625 km 80 m23:59
16Pippa DixonSt Cuthberts College 11#4 aBBaA2.600 km 80 m24:04
17Tingmeng WangComposite 012#13 bAb2.625 km 80 m24:29
18Sofia SkinnerMt Albert Grammar 11#2 aBAaA2.650 km 80 m24:33
19Alex McLauchlanBaradene 23#2 aBAaA2.650 km 80 m24:52
20Laura FisherBaradene 22#15 bCb2.575 km 80 m26:10
21Charlize AickenWaiuku College 11#12 aBCaB2.600 km 80 m26:47
22Caralyne GlenComposite 032#14 bBb2.575 km 80 m27:10
23Eve FinlaysonDiocesan School for Girls 12#14 bBb2.575 km 80 m27:32
24Lucia LundonSt Cuthberts College 12#13 bAb2.625 km 80 m27:49
25Jacinta KellyComposite 013#5 aACaA2.575 km 80 m28:32
26Olivia GibsonBaradene 13#3 aABaA2.575 km 80 m33:01
27Louise NicholsonBaradene 12#15 bCb2.575 km 80 m33:31
28Beanie Jean RattrieWaiuku College 12#14 bBb2.575 km 80 m46:22
29Jaclyn WangSt Cuthberts College 13#11 aACaB2.575 km 80 m50:21
 
Kate JobbinsComposite 033#6 aBCaA2.600 km 80 mmp
 
 
 
Year 7/8 Boys (33)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Taiga KatoNorthcross Intermediate 13#2 aBAA2.375 km 70 m12:40
2James McGuirePukekohe Intermediate 13#7 aABB2.400 km 70 m15:01
3Evan BroadHavelock North Intermediate Sc 12#9 b2.350 km 70 m15:25
4Rushil PatelComposite 012#9 b2.350 km 70 m15:40
5Nathan DowdallPukekohe Intermediate 12#9 b2.350 km 70 m15:54
6Samuel O'ConnorPukekohe Intermediate 33#3 aABA2.375 km 70 m16:08
7Kyan PotterPukekohe Intermediate 53#5 aAAB2.400 km 70 m16:33
8Charlie WilsonPukekohe Intermediate 22#9 b2.350 km 70 m16:38
9Matthew GreenwoodBalmoral Intermediate 13#8 aBBB2.400 km 70 m16:40
10Thomas PottsComposite 032#9 b2.350 km 70 m17:02
11Cameron RichardsPukekohe Intermediate 11#2 aBAA2.375 km 70 m17:15
12Hugo TillComposite 031#2 aBAA2.375 km 70 m17:31
13Jay McElweeBalmoral Intermediate 11#1 aAAA2.350 km 70 m17:38
14Daniel NotaPukekohe Intermediate 42#9 b2.350 km 70 m17:40
15Luke HartNorthcross Intermediate 12#9 b2.350 km 70 m17:47
16Rowan LovedayPukekohe Intermediate 23#6 aBAB2.400 km 70 m18:14
17Reece StevenPukekohe Intermediate 43#4 aBBA2.375 km 70 m18:58
18Felix McElweeBalmoral Intermediate 12#9 b2.350 km 70 m20:19
19Grace McGregor-MacDonaldComposite 013#1 aAAA2.350 km 70 m20:32
20Jed MoloneyPukekohe Intermediate 32#9 b2.350 km 70 m20:57
21Henry MassinghamHavelock North Intermediate Sc 11#8 aBBB2.400 km 70 m21:35
22Tymek TumilowiczComposite 023#2 aBAA2.375 km 70 m21:41
23Conor BeloePukekohe Intermediate 31#6 aBAB2.400 km 70 m21:46
24Charlie de GrootHavelock North Intermediate Sc 13#1 aAAA2.350 km 70 m22:04
25Jake LieftingPukekohe Intermediate 52#9 b2.350 km 70 m23:30
26Garrett OlsenComposite 033#7 aABB2.400 km 70 m24:23
27Stephen ClarkeComposite 021#7 aABB2.400 km 70 m25:09
28Tom MigounoffComposite 011#8 aBBB2.400 km 70 m26:56
29Jack DaviesPukekohe Intermediate 21#3 aABA2.375 km 70 m27:47
30Jordan VivianPukekohe Intermediate 41#5 aAAB2.400 km 70 m28:01
31Liam GoldblattNorthcross Intermediate 11#7 aABB2.400 km 70 m29:09
 
Oscar VinkPukekohe Intermediate 51#4 aBBA2.375 km 70 mmp
Elliot FaulknerComposite 022#9 b2.350 km 70 mmp
 
 
 
Year 7/8 Girls (39)
PlNameTeamLegCombinationLength/ClimbingTime
1Kate BortonComposite 011#5 aAAB2.400 km 70 m15:28
2Ruby NathanBaradene 21#3 aABA2.375 km 70 m15:40
3Zoe ElliottHavelock North Intermediate Sc 13#5 aAAB2.400 km 70 m16:17
4Aliana HendersonBaradene 32#9 b2.350 km 70 m16:19
5Natalie SalmonBaradene 11#2 aBAA2.375 km 70 m16:51
6Anija IrvineBaradene 31#8 aBBB2.400 km 70 m17:06
7Niamh VaughanHavelock North Intermediate Sc 11#4 aBBA2.375 km 70 m17:10
8Eve ThompsonKowhai Intermediate 11#7 aABB2.400 km 70 m17:45
9Cate DennyBaradene 12#9 b2.350 km 70 m18:20
10Isabelle McDonnellBaradene 33#1 aAAA2.350 km 70 m18:22
11Katelin ToesSt Cuthberts College 21#1 aAAA2.350 km 70 m18:42
12Kiana CarterPukekohe Intermediate 11#1 aAAA2.350 km 70 m18:43
13Rachel DustonBaradene 23#6 aBAB2.400 km 70 m18:46
14Emerson DalzielComposite 021#4 aBBA2.375 km 70 m18:48
15Janaye BurnsPukekohe Intermediate 12#9 b2.350 km 70 m19:19
16Riley JenkinsPukekohe Intermediate 13#8 aBBB2.400 km 70 m19:31
17Tessa ThomsonComposite 033#7 aABB2.400 km 70 m19:32
18Harriet BurrellBaradene 22#9 b2.350 km 70 m19:38
19Naomi Binet-JohnsonBaradene 13#7 aABB2.400 km 70 m20:05
20Ali PowerComposite 031#2 aBAA2.375 km 70 m20:33
21Sophie WardHavelock North Intermediate Sc 12#9 b2.350 km 70 m20:55
22Ella EdwardsKowhai Intermediate 13#2 aBAA2.375 km 70 m21:21
23Fiona ChenSt Cuthberts College 22#9 b2.350 km 70 m22:29
24Amber BurleySt Cuthberts College 12#9 b2.350 km 70 m23:23
25Molly MunroSt Cuthberts College 11#8 aBBB2.400 km 70 m23:55
26Eleanor TenbenselDiocesan School for Girls 12#9 b2.350 km 70 m24:02
27Cassie WoodDiocesan School for Girls 11#5 aAAB2.400 km 70 m24:10
28Amelia McIntoshDiocesan School for Girls 13#4 aBBA2.375 km 70 m25:19
29Eva PerssonKowhai Intermediate 12#9 b2.350 km 70 m28:14
30Maggie WrightComposite 012#9 b2.350 km 70 m29:03
31Emma HedleyPukekohe Intermediate 22#9 b2.350 km 70 m29:36
32Liliana Lara-CowellComposite 032#9 b2.350 km 70 m33:04
33Chloe TappPukekohe Intermediate 23#3 aABA2.375 km 70 m33:54
34Maddie InksterComposite 022#9 b2.350 km 70 m37:17
35Tia AndersonComposite 023#5 aAAB2.400 km 70 m42:34
36Zara FordSt Cuthberts College 13#1 aAAA2.350 km 70 m43:03
37Hannah WellingtonComposite 013#4 aBBA2.375 km 70 m46:01
 
Ellie EvansSt Cuthberts College 23#8 aBBB2.400 km 70 mmp
Sophie SteningPukekohe Intermediate 21#6 aBAB2.400 km 70 mmp