ColonialPark2018Sun 27-May-18 2:14 PM
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
Snr Boy Champ (4)3.3 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1Edward TwomeyWLCO Wellington College49:03
2Kieran EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley50:15
3Oliver EdwardsOTH Other52:49
 
Josh CorryWLCO Wellington Collegemp
 
 
 
Snr Girl Champ (6)2.3 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Amber RiddleCHIL Chilton St James23:24
2Sarah PrzychodzkoPARA Paraparaumu College30:52
3Brooke CarpenterWOC Wellington31:45
4Fiona MiddletonWOC Wellington32:44
5Olivia HealeyOHV Orienteering Hutt Valley37:37
6Tara KendonWLGC Wellington Girls College39:36
 
 
 
Snr Girl Novice (1)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Tasmin Leonard-PatersonWLGC Wellington Girls College34:55
 
 
 
Int Boy Champ (11)1.9 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Anthony KendrewSCOT Scotts College21:13
2Jack GarrWLCO Wellington College22:16
3Jack BraddickONSL Onslow College22:30
4Andrew BoothWLCO Wellington College26:21
5Luke CarpenterWLCO Wellington College26:25
6Ed SindlenONSL Onslow College27:59
7Joshua HenshawONSL Onslow College28:28
8Alan TeesdaleWOC Wellington30:33
9Alexander JackNEWL Newlands College37:37
10Max MawbyNEWL Newlands College39:54
 
Tommy ThomsonONSL Onslow Collegemp
 
 
 
Int Boy Standard (2)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1James McKenzieONSL Onslow College30:10
2Liam NaughtonOTH Other33:19
 
 
 
Int Girl Champ (6)1.9 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Rachel BakerOTH Other23:53
2Nicole MaddiganCHIL Chilton St James30:27
3Peyton MoreteKAPI Kapiti College32:56
4Catherine ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley34:13
5Lauren KendonWLGC Wellington Girls College35:16
6Sarah ClarkeONSL Onslow College44:20
 
 
 
Int Girl Standard (8)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jessica PrzychodzkoPARA Paraparaumu College22:08
2Nina SimmonsOTH Other22:20
3Olivia PughWLGC Wellington Girls College22:47
4Hannah StarkWOC Wellington30:37
5Nina PughWLGC Wellington Girls College37:39
6Georgina NichollsWOC Wellington37:54
7Sophie KennedySAMU Samuel Marsden37:56
8Emily HorncastleWLGC Wellington Girls College42:16
 
 
 
Jnr Boy Champ (7)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ben MitchellONSL Onslow College16:24
2Alex ThompsonONSL Onslow College20:05
3Benjamin SmedingeNEWL Newlands College20:30
4Angus FlynnOTH Other24:41
5Ryan ToppONSL Onslow College27:51
6Jack FeehanWLCO Wellington College30:10
 
Roderick OconnorONSL Onslow Collegemp
 
 
 
Jnr Girl Champ (6)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Isabelle FaulknerONSL Onslow College20:53
2Sophie WatersOTH Other23:07
3Lily TrompetterOTH Other28:17
4Amy BoothWLGC Wellington Girls College32:33
5Gemma PughWLGC Wellington Girls College36:04
6Ellaraine Hiraka-sullivanNEWL Newlands College53:52
 
 
 
Red Medium (32)3.3 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1Bill EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley32:02
2Conor ShortWOC Wellington38:49
3Stuart EnglebackWOC Wellington42:44
4Felix WilliamsonWLCO Wellington College45:08
5Caspar HarmerOTH Other46:48
6Tessa RamsdenRK Red Kiwis50:14
7Simon FaulknerWOC Wellington51:04
8Jake HansonWOC Wellington52:16
9Simon TeesdaleWOC Wellington52:46
10Steven MckinstryOHV Orienteering Hutt Valley52:51
11Ellie MolloyWOC Wellington54:22
12Gillian InghamWOC Wellington56:20
13Jonty AndersonOTH Other57:20
14Chris InghamWOC Wellington57:32
15Andrew RiddleOHV Orienteering Hutt Valley57:39
16John RobertsonOHV Orienteering Hutt Valley59:53
17Murray HughesWOC Wellington1:00:23
18Peter WoodWOC Wellington1:02:21
19Hamish TroloveOTH Other1:02:57
20Michael WoodOHV Orienteering Hutt Valley1:03:08
21Hamish LaingOTH Other1:03:16
22Dick DinsdaleWOC Wellington1:05:08
23Gerald CrawfordWOC Wellington1:06:01
24Nic GormanOTH Other1:08:02
25Lisa BengtssonWOC Wellington1:10:07
26Darryl CarpenterWOC Wellington1:13:11
27Phil KendonWOC Wellington1:14:51
28Bill TrompetterOHV Orienteering Hutt Valley1:17:51
29Helen HughesWOC Wellington1:28:00
30Christine HeronOHV Orienteering Hutt Valley1:40:03
31Mike HeronOHV Orienteering Hutt Valley1:59:38
 
Malcolm InghamWOC Wellingtondnf
 
 
 
Red Short (19)2.3 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Felix SilverWOC Wellington18:03
2Yvette BakerWOC Wellington28:09
3Ian TwomeyWOC Wellington29:19
4Ocean MercierWOC Wellington30:43
5Simon ReaOHV Orienteering Hutt Valley31:31
6Neil KaneWOC Wellington32:13
7Harriette CarrOHV Orienteering Hutt Valley34:12
8Susan EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley34:16
9Lachlan McKenzieWOC Wellington34:36
10Greg MaddiganOHV Orienteering Hutt Valley34:59
11David MiddletonWOC Wellington39:43
12Ann KendonWOC Wellington40:04
13Sarah and Ben O'SullivanWOC Wellington41:10
14Alan HornWOC Wellington41:17
15Rob SinclairOTH Other43:08
16Jenny CassieWOC Wellington44:01
17Anna EnglebackWOC Wellington44:14
18Beverly HolderWOC Wellington45:58
19Alan PughWOC Wellington47:27
 
 
 
Orange (17)1.9 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Steven McKinstryOHV Orienteering Hutt Valley19:02
2Olaf BakerWOC Wellington22:00
3Ben MitchellONSL Onslow College22:09
4Dave RudgeWOC Wellington24:45
5Will ValeWOC Wellington27:13
6Kiri WOC Wellington30:12
7Bruce WorsleyOHV Orienteering Hutt Valley30:54
8Andrew BraddickOTH Other31:03
9Ruth BerryOTH Other31:07
10Miro HaefligerNTHL Northland37:18
11Don LockeWOC Wellington38:00
12Tony BoothWOC Wellington40:56
13Dorothy KaneWOC Wellington43:55
14Lynn McbainWOC Wellington45:06
15Waters OTH Other46:12
16Mike OconnorWOC Wellington1:01:14
17Barbara BridgerWOC Wellington1:05:15
 
 
 
Yellow (15)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Adam BakerWOC Wellington22:52
2Petra StoevekenOTH Other27:05
3Val SpoonerOTH Other28:01
4Anna CorneliusOTH Other28:06
5Sharon AskinOHV Orienteering Hutt Valley29:09
6Gail IvesWOC Wellington32:48
7Kate RiddickWOC Wellington34:14
8Philip ClarkeOTH Other34:35
9Christine ShukerWOC Wellington35:26
10Zach DeveryOTH Other36:22
11Soren HodgsonOTH Other37:07
12Fraser LillyWOC Wellington37:08
13George LillyWOC Wellington37:11
14Flynn HodgsonOTH Other37:57
15Finja StoevekenOTH Other50:33
 
 
 
White (7)1.0 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Elliot FaulknerWOC Wellington9:16
2Sorcha HarmerWOC Wellington13:38
3Oscar EvansWOC Wellington23:03
4Colette HarmerOTH Other23:12
5Mattias BengtssonWOC Wellington27:13
6Luke InghamWOC Wellington37:23
7Emily InghamWOC Wellington37:54
 
 
 
7-8 Boy Champ (3)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Stephen ClarkeNTHL Northland19:47
2Nicholas GreenOTH Other26:31
3Tymek TumilowiczNTHL Northland26:38
 
 
 
7-8 Girl Champ (5)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Rebecca ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley22:09
2Georgina SmithOTH Other26:46
3Larissa EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley28:14
4Laura ValeNTHL Northland40:21
5Kaylyn WangCHIL Chilton St James1:03:21
 
 
 
Snr Girl Standard (4)1.9 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kate TwomeyWLGC Wellington Girls College28:58
2Hannah KennedySAMU Samuel Marsden36:55
3Tegan MartinSAMU Samuel Marsden36:56
4Emily OldhamPARA Paraparaumu College45:29
 
 
 
7-8 Girl Standard (2)1.0 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Tessa ThomsonRARO Raroa Intermediate10:26
2Radhika DhanjiCHIL Chilton St James16:02
 
 
 
7-8 Boy Standard (1)1.0 km 0 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Nicholas GreenOTH Other11:03
 
 
 
Pri Boy Champ (1)1.8 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Hamish OconnorWOC Wellington47:22