NISSC - RelayMon 30/04/2018 8:23 PM
Resultscreated by OS2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
Senior Boys (15)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1101Havelock North High School 11:38:09,0
Thomas Culham32:22,0
Blake Campbell35:48,0
Will Tidswell29:59,0
 
2108Mt Albert Grammar 21:39:30,0
Thomas Brendolise32:26,0
Adam Bateman34:37,0
Liam Thompson32:27,0
 
3109Napier Boys High School 21:42:46,0
Amos Plumpton33:22,0
Sebastian Ayson-MacFarlane35:46,0
Bayley Stephens-Ellison33:38,0
 
4110Auckland Grammar School 21:49:49,0
Michael McCormack36:03,0
Tama Hoare35:12,0
Patrick Hayes38:34,0
 
5102Pukekohe High 11:55:54,0
Thomas Williams36:46,0
Angus Eason38:30,0
Jaedyn Hancock40:38,0
 
6104Mt Albert Grammar 12:02:12,0
Harry Thurman33:10,0
Jonty de Pledge43:38,0
Liam Grozev45:24,0
 
7105Auckland Grammar School 12:16:44,0
Benjamin Carrington45:35,0
Tomas Calderon49:46,0
Zachary Last41:23,0
 
8103Napier Boys High School 12:18:17,0
Bradley Redpath42:29,0
Thomas Bigley54:14,0
Kingston Webb41:34,0
 
9111Pukekohe High 22:18:19,0
Aidan Sarginson43:41,0
Jarod Wilson50:34,0
Fenton Loveday44:04,0
 
10117Composite 062:28:08,0
Anton Aish55:35,0
Josh Stening49:47,0
Sebastian McBride42:46,0
 
 
11112Rangitoto College 12:48:03,0
Zeke Thornton46:28,0
Lenny Thornton1:21:18,0
Scott Carswell40:17,0
 
12115Composite 042:48:08,0
Nick Wilson1:00:23,0
Cameron Woods53:42,0
Marnix Morris54:03,0
 
13113Havelock North High School 23:06:41,0
Finlay Keip1:00:13,0
Oscar Smyth57:31,0
Jono Williams1:08:57,0
 
 
106WBHS 1mp
Callum Irving58:53,0
Boston Blomfield56:23,0
Darran Pickeringmp
 
114Composite 03disq
Luke Carpenter54:14,0
Edward Twomeydisq
Brooke Carpenter47:29,0
 
 
 
 
Senior Girls (11)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1122Diocesan School for Girls 11:53:19,0
Olivia Collins41:45,0
Jessica Sewell37:36,0
India James33:58,0
 
2129Baradene 11:55:06,0
Penelope Salmon36:02,0
Chelsea Oliver41:02,0
Charlotte Carter38:02,0
 
3123Havelock North High School 12:05:26,0
Amy Culham40:40,0
Aishlin McIntyre51:04,0
Jenna Tidswell33:42,0
 
4130Composite 042:16:10,0
Emily Hayes41:41,0
Ella Watson55:20,0
Kaia Joergensen39:09,0
 
5121Pukekohe High 12:27:13,0
Heather Ineson51:35,0
Charlotte Duke54:05,0
Aleisha Neary41:33,0
 
6126Chilton St James 12:29:18,0
Josephine Reeves42:04,0
Nicole Maddigan1:03:53,0
Amber Riddle43:21,0
 
7127Napier Girls' High School 12:29:42,0
Emily Dunn56:12,0
Bella Herbison57:29,0
Carolyne Nel36:01,0
 
8125Western Springs College 12:38:07,0
Sylvie Frater40:03,0
Skylah Chapman-Peters1:10:23,0
Anna Cory-Wright47:41,0
 
 
9124Wellington Girls' College 13:04:03,0
Kate Twomey1:01:30,0
Nyah Parbhu1:04:43,0
Tara Kendon57:50,0
 
 
128Mt Albert Grammar 1mp
Jydee Leonard53:07,0
Lucia Mackenzie57:05,0
Mariah Bessemmp
 
131Composite 05mp
Tessa Burns35:22,0
Kyla McNaughtenmp
Lauren Dunne52:00,0
 
 
 
 
Intermediate Boys (24)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1147Wellington College 156:16,0
Olaf Baker18:53,0
Tim Crawford20:15,0
Felix Williamson17:08,0
 
2149WBHS 158:55,0
Campbell Syme18:41,0
Alex Jobbins20:19,0
Hayden Williams19:55,0
 
3154Mt Albert Grammar 259:57,0
Luke Clements19:34,0
Aidan Skinner19:21,0
Seth Dean21:02,0
 
4143Pukekohe High 11:01:37,0
Samuel Roche20:34,0
Finn Williams22:17,0
Callum Farmer18:46,0
 
5148Havelock North High School 11:01:40,0
Lorcan Rabbitte21:53,0
Bruno McDonald19:48,0
Cameron Potts19:59,0
 
6155Napier Boys High School 21:05:06,0
Nate Anderson21:52,0
Liam McCarthy25:01,0
Adam Barron18:13,0
 
7153Onslow College 21:18:00,0
Alan Teesdale24:39,0
Jack Braddick25:25,0
Tommy Thomson27:56,0
 
8141Saint Kentigern College 11:20:40,0
Rory Merrie26:48,0
Max Laurenson23:17,0
Thomas Cranefield30:35,0
 
9152WBHS 21:20:41,0
Tom Appleyard24:11,0
Nathan Watson31:05,0
Vitali Volkov25:25,0
 
10151Newlands College 11:24:43,0
Te Rangihuia Gilgen26:12,0
Alexander Jack27:58,0
Max Mawby30:34,0
 
11160Wellington College 11:25:12,0
James Smout26:13,0
Reed Smout34:45,0
Jack Garr24:14,0
 
12145King's College 11:25:14,0
Marcus Dillon34:59,0
Zeal Jones28:43,0
Max Stening21:32,0
 
13157Mt Albert Grammar 31:25:44,0
Luc-Aime Meurillon21:48,0
Angus Edwards25:15,0
Oliver Bulman38:41,0
 
14165Composite 061:26:00,0
Charlie Frater24:56,0
Hugh Skinner28:08,0
George Wright32:56,0
 
15162Auckland Grammar School 21:29:38,0
Anthony Kerr-Munley25:49,0
Ben Carter33:17,0
Andrew Heaven30:32,0
 
16144Onslow College 11:39:39,0
Joshua Henshaw22:23,0
Ed Sindlen31:23,0
James McKenzie45:53,0
 
17164Composite 051:40:34,0
Miran Manuchehri52:50,0
Braeden Kommeren18:47,0
Thomas Gordon28:57,0
 
18161Newlands College 11:48:42,0
Benjamin Smedinge27:05,0
Sean Ong36:46,0
Liam Naughton44:51,0
 
19146Napier Boys High School 11:48:46,0
Stanley Baty25:08,0
Benjamin Fussell42:09,0
Angus Kjestrup41:29,0
 
 
142Auckland Grammar School 1mp
Niko Hoare25:33,0
Levi James21:28,0
Logan Bowmp
 
158Napier Boys High School 3mp
Jason Wain22:19,0
Daniel Harvey24:15,0
Oscar Harnettmp
 
163Composite 04mp
Jonty McGrath28:52,0
Flynn Dunkerley32:08,0
James Milesmp
 
159Napier Boys High School 4mp
Jack Smithmp
Sam Peacock36:41,0
Max Polglase1:00:35,0
 
150Mt Albert Grammar 1disq
Luca Eastwood18:38,0
Daniel Carrolldisq
Mitchell Cooper17:56,0
 
 
 
 
Intermediate Girls (15)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1180Baradene 256:35,0
Lucy Burrell17:02,0
Michaela Managh19:39,0
Anna Duston19:54,0
 
2172Havelock North High School 11:06:43,0
Lily Stephens19:57,0
Phoebe Till24:37,0
Rani Williams22:09,0
 
3171St Cuthberts College 11:06:57,0
Rebecca Greenwood19:56,0
Rachel Denny23:41,0
Sophia Wood23:20,0
 
4178Mt Albert Grammar 11:11:25,0
Molly McGowan21:48,0
Stella Buckland28:09,0
Theane van Zyl21:28,0
 
5173Pukekohe High 11:14:46,0
Caitlyn Marx20:18,0
Jasmine Niederberger31:59,0
Millie Norman22:29,0
 
6176Napier Girls' High School 11:15:36,0
Kate Stewart24:48,0
Roisin Kenny27:38,0
Chloe o'Rorke23:10,0
 
7182Long Bay College 11:17:12,0
Allessandra Mayo24:48,0
Angela Knoester28:05,0
Rosie Monckton24:19,0
 
8185Composite 041:24:38,0
Nikita Wain27:44,0
Libby Stewart31:07,0
Nikita Wain25:47,0
 
9174Diocesan School for Girls 11:28:05,0
Cara Bradding17:12,0
Holly Graney39:11,0
Chelsea Sampson31:42,0
 
10181Mt Albert Grammar 21:30:19,0
Isla Thompson32:06,0
Emma Johns26:35,0
Ariella Weinberg31:38,0
 
11175Newlands College 11:35:55,0
Hannah Stark32:07,0
Coren Lockhart31:40,0
Chelsey Reid32:08,0
 
12179St Cuthberts College 21:52:32,0
Mysty Cooke35:25,0
Hannah Williams36:21,0
Anna Hill40:46,0
 
13184Composite 031:52:38,0
Sarah Clarke33:40,0
Isabelle Faulkner30:31,0
Ellaraine Hiraka-Sullivan48:27,0
 
 
183Pukekohe High 2mp
Emma Singletonmp
Benika Vandermeer28:11,0
Mikaela Hawley29:43,0
 
177Baradene 1mp
Lidia Taylormp
Grace Wilde27:29,0
Emma Managh19:27,0
 
 
 
 
Junior Boys (14)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1200Mt Albert Grammar 11:04:20,0
Samuel Taylor Sinclair20:22,0
Callum Wishart24:49,0
Tom Aish19:09,0
 
2199Auckland Grammar School 11:05:46,0
Spencer Menzies21:34,0
O'Callahan Blake22:43,0
Tim Cawte21:29,0
 
3196Pukekohe High 11:06:20,0
Alex Wright21:06,0
Caleb Moxon24:43,0
Noah Smith20:31,0
 
4194Napier Boys High School 11:32:35,0
Jack Tremain21:48,0
Logan Taylor39:15,0
Ryan Redpath31:32,0
 
5195Onslow College 11:34:11,0
JJ Elwood32:45,0
Alex Thompson23:45,0
Ryan Topp37:41,0
 
6191Long Bay College 11:42:39,0
Julian Hectors27:45,0
Colby Mills31:53,0
Ethan Teo43:01,0
 
7202Composite 011:55:06,0
Riki Hill48:15,0
Cooper Blomfield28:35,0
Harriet Hartley Pollard38:16,0
 
 
nc198Bethlehem College 158:34,0
Caleb Browne15:56,0
Jack Gillingham26:02,0
Caleb Browne16:36,0
 
nc205Composite 0458:44,0
Ryan Clifford20:24,0
Harrison Edwards18:53,0
Ryan Clifford19:27,0
 
nc203Composite 021:02:26,0
Liam Buyck16:01,0
Jacob Wells29:19,0
Liam Buyck17:06,0
 
nc206Composite 05mp
Leon Duke20:47,0
Jacob Abrahammp
Leon Duke20:59,0
 
207Composite 06mp
Kaiya Read-Butcher30:02,0
Abbie Lythgoe51:00,0
George Huntmp
 
193King's College 1mp
Jackson Parker39:45,0
Kali Tovi1:24:48,0
Ray Shiump
 
197Karamu High School 1mp
Harrison Saundersmp
William Wepa-Hazel55:38,0
Rory McKay25:30,0
 
 
 
 
Junior Girls (10)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1219St Cuthberts College 250:12,0
Olivia Power15:28,0
Sofia Toes19:01,0
Zara Stewart15:43,0
 
2215Western Springs College 159:48,0
Harriet Walker23:37,0
Andy Heathcote19:37,0
Juliet Frater16:34,0
 
3211Diocesan School for Girls 11:02:41,0
Sophie Ryan16:25,0
Eve Finlayson27:32,0
Lucy Pettit18:44,0
 
4217Mt Albert Grammar 11:08:50,0
Sofia Skinner24:33,0
Alex Barker23:24,0
Lara Grozev20:53,0
 
5218Baradene 21:11:00,0
Krista Vesty-Scott19:58,0
Laura Fisher26:10,0
Alex McLauchlan24:52,0
 
6220Composite 011:13:02,0
Emma Pijnenburg20:01,0
Tingmeng Wang24:29,0
Jacinta Kelly28:32,0
 
7214Baradene 11:30:31,0
Isabelle Gerrand23:59,0
Louise Nicholson33:31,0
Olivia Gibson33:01,0
 
8212Waiuku College 11:35:41,0
Charlize Aicken26:47,0
Beanie Jean Rattrie46:22,0
Millie Thompson22:32,0
 
9216St Cuthberts College 11:42:14,0
Pippa Dixon24:04,0
Lucia Lundon27:49,0
Jaclyn Wang50:21,0
 
 
222Composite 03mp
Lucy Jobbins23:33,0
Caralyne Glen27:10,0
Kate Jobbinsmp
 
 
 
 
Year 7/8 Boys (11)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1234Pukekohe Intermediate 148:10,0
Cameron Richards17:15,0
Nathan Dowdall15:54,0
James McGuire15:01,0
 
2231Balmoral Intermediate 154:37,0
Jay McElwee17:38,0
Felix McElwee20:19,0
Matthew Greenwood16:40,0
 
3236Pukekohe Intermediate 358:51,0
Conor Beloe21:46,0
Jed Moloney20:57,0
Samuel O'Connor16:08,0
 
4242Composite 0358:56,0
Hugo Till17:31,0
Thomas Potts17:02,0
Garrett Olsen24:23,0
 
5232Havelock North Intermediate Sc 159:04,0
Henry Massingham21:35,0
Evan Broad15:25,0
Charlie de Groot22:04,0
 
6233Northcross Intermediate 159:36,0
Liam Goldblatt29:09,0
Luke Hart17:47,0
Taiga Kato12:40,0
 
7235Pukekohe Intermediate 21:02:39,0
Jack Davies27:47,0
Charlie Wilson16:38,0
Rowan Loveday18:14,0
 
8240Composite 011:03:08,0
Tom Migounoff26:56,0
Rushil Patel15:40,0
Grace McGregor-MacDonald20:32,0
 
9237Pukekohe Intermediate 41:04:39,0
Jordan Vivian28:01,0
Daniel Nota17:40,0
Reece Steven18:58,0
 
 
238Pukekohe Intermediate 5mp
Oscar Vinkmp
Jake Liefting23:30,0
Kyan Potter16:33,0
 
241Composite 02mp
Stephen Clarke25:09,0
Elliot Faulknermp
Tymek Tumilowicz21:41,0
 
 
 
 
Year 7/8 Girls (13)
PlStnoTeamTime
NameYBTime
 
1260Baradene 351:47,0
Anija Irvine17:06,0
Aliana Henderson16:19,0
Isabelle McDonnell18:22,0
 
2257Baradene 254:04,0
Ruby Nathan15:40,0
Harriet Burrell19:38,0
Rachel Duston18:46,0
 
3254Havelock North Intermediate Sc 154:22,0
Niamh Vaughan17:10,0
Sophie Ward20:55,0
Zoe Elliott16:17,0
 
4255Baradene 155:16,0
Natalie Salmon16:51,0
Cate Denny18:20,0
Naomi Binet-Johnson20:05,0
 
5251Pukekohe Intermediate 157:33,0
Kiana Carter18:43,0
Janaye Burns19:19,0
Riley Jenkins19:31,0
 
6256Kowhai Intermediate 11:07:20,0
Eve Thompson17:45,0
Eva Persson28:14,0
Ella Edwards21:21,0
 
7263Composite 031:13:09,0
Ali Power20:33,0
Liliana Lara-Cowell33:04,0
Tessa Thomson19:32,0
 
8253Diocesan School for Girls 11:13:31,0
Cassie Wood24:10,0
Eleanor Tenbensel24:02,0
Amelia McIntosh25:19,0
 
9252St Cuthberts College 11:30:21,0
Molly Munro23:55,0
Amber Burley23:23,0
Zara Ford43:03,0
 
10261Composite 011:30:32,0
Kate Borton15:28,0
Maggie Wright29:03,0
Hannah Wellington46:01,0
 
11262Composite 021:38:39,0
Emerson Dalziel18:48,0
Maddie Inkster37:17,0
Tia Anderson42:34,0
 
 
259St Cuthberts College 2mp
Katelin Toes18:42,0
Fiona Chen22:29,0
Ellie Evansmp
 
258Pukekohe Intermediate 2mp
Sophie Steningmp
Emma Hedley29:36,0
Chloe Tapp33:54,0