KaroriPark2018Sun 11-Mar-18 3:17 PM
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
Snr Boy Champ (7)3.0 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kieran EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:14:48
2Edward TwomeyWLCO Wellington College1:20:01
3Oliver EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:47:43
4Finn MitchellWLCO Wellington College2:38:26
 
Felix SilverTAWA Tawa Collegednf
Liam KendrewNEWL Newlands Collegednf
Josh CorryWLCO Wellington Collegednf
 
 
 
Snr Boy Novice (1)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
Dylan McKnightOTH Othermp
 
 
 
Snr Girl Champ (5)2.2 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Fiona MiddletonWOC Wellington59:46
2Brooke CarpenterWEGC Wellington East Girls1:11:20
3Sarah PrzychodzkoPARA Paraparaumu College1:16:11
4Olivia HealeyOHV Orienteering Hutt Valley1:27:52
5Tara KendonWLGC Wellington Girls College1:36:27
 
 
 
Snr Girl Novice (4)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Katie BonneWLGC Wellington Girls College23:40
2Caitlin DouglassWLGC Wellington Girls College28:41
3Tasmin Leonard-PatersonWLGC Wellington Girls College46:55
4Olivia BlairOTH Other1:03:40
 
 
 
Int Boy Champ (16)2.2 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Felix WilliamsonWLCO Wellington College47:24
2Tommy ThomsonWOC Wellington1:02:47
3Anthony KendrewSCOT Scotts College1:28:53
4Luke CarpenterWLCO Wellington College1:38:34
5Alan TeesdaleWOC Wellington1:46:29
6William SmithWOC Wellington1:48:22
7Jack BraddickONSL Onslow College1:55:35
8Joshua HenshawONSL Onslow College1:57:44
9Jack GarrWLCO Wellington College1:58:51
10Ethan LooiWLCO Wellington College2:37:20
 
Andrew BoothWLCO Wellington Collegednf
Max MawbyNEWL Newlands Collegednf
Alex RickardNEWL Newlands Collegednf
Alexander JackNEWL Newlands Collegednf
Jack Beaton-GoodaleONSL Onslow Collegednf
Te rangihuia GilgenNEWL Newlands Collegednf
 
 
 
Int Boy Standard (4)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1James McKenzieONSL Onslow College35:42
2Liam NaughtonOTH Other1:05:47
 
George LoweOTH Othermp
Tom OconnorWOC Wellingtondnf
 
 
 
Int Girl Champ (6)2.2 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Lauren KendonWLGC Wellington Girls College1:57:57
2Catherine ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley2:05:18
3Peyton MoreteKAPI Kapiti College2:27:19
4Nicole MaddiganCHIL Chilton St James2:43:19
 
Heather DarbyOHV Orienteering Hutt Valleydnf
Sarah ClarkeONSL Onslow Collegednf
 
 
 
Int Girl Standard (7)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Nina PughWLGC Wellington Girls College40:03
2Olivia PughWLGC Wellington Girls College47:30
3Emily HorncastleWLGC Wellington Girls College47:52
 
Sophie WeiCHIL Chilton St Jamesmp
Emma DouglassWLGC Wellington Girls Collegedisq
Georgina NichollsOTH Otherdnf
Sophie KennedySAMU Samuel Marsdendnf
 
 
 
Jnr Boy Champ (8)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ben MitchellONSL Onslow College26:45
2Alex ThompsonONSL Onslow College29:01
3Ryan ToppONSL Onslow College35:35
4Ryan GordonONSL Onslow College44:36
5JJ ElwoodONSL Onslow College45:20
6Benjamin SmedingeNEWL Newlands College47:19
7Matthew SteensonWOC Wellington48:41
8Torridon StallworthyONSL Onslow College1:12:08
 
 
 
Jnr Boy Standard (1)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sean OngOTH Other22:23
 
 
 
Jnr Girl Champ (8)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sophie WatersOHV Orienteering Hutt Valley34:31
2Isabelle FaulknerONSL Onslow College34:46
3Ellaraine Hiraka-sullivanOTH Other35:15
4Amy BoothWLGC Wellington Girls College43:07
5Lily TrompetterOHV Orienteering Hutt Valley46:37
6Jessica DeedCHIL Chilton St James49:44
7Hannah StarkOTH Other1:10:56
 
Gemma PughOTH Otherdnf
 
 
 
Jnr Girl Standard (3)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Becky NganSAMU Samuel Marsden18:13
2Grace PurcellOTH Other27:46
3Erin O'ShannessyCHIL Chilton St James38:26
 
 
 
Red Medium (23)3.0 km 0 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1Magnus BengtssonWOC Wellington53:49
2Conor ShortOTH Other54:50
3Lara MolloyWOC Wellington55:26
4Bill EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:03:00
5Simon TeesdaleWOC Wellington1:11:49
6Rob CollierWOC Wellington1:17:22
7Mark WallaceWOC Wellington1:21:41
8Tessa RamsdenRK Red Kiwis1:22:15
9Jonty AndersonOTH Other1:26:37
10Max McmurrayWOC Wellington1:28:11
11Ellie MolloyWOC Wellington1:29:22
12Steven Mckinstry WOC Wellington1:31:35
13William PowerWOC Wellington1:36:26
14Michael WoodOHV Orienteering Hutt Valley1:38:58
15Peter WoodWOC Wellington1:42:56
16Nick EnglebackWOC Wellington1:43:36
17Bryan TeahanWOC Wellington1:45:59
18John RobertsonOHV Orienteering Hutt Valley1:50:37
 
Caspar HarmerWOC Wellingtonmp
Phil KendonWOC Wellingtonmp
Kathy PerreauWOC Wellingtonmp
Dave ThorburnOTH Otherdnf
Simon ReaOHV Orienteering Hutt Valleydnf
 
 
 
Red Short (11)2.2 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Simon FaulknerWOC Wellington1:01:57
2Susan EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:06:33
3Ian TwomeyWOC Wellington1:10:06
4Mike O`ConnorWOC Wellington1:17:09
5Tony HurstWOC Wellington1:19:08
6Harriette CarrOHV Orienteering Hutt Valley1:21:42
 
Lisa BengtssonWOC Wellingtonmp
David DarbyOHV Orienteering Hutt Valleydnf
David MiddletonWOC Wellingtondnf
Barbara BridgerOHV Orienteering Hutt Valleydnf
Lachlan McKenzieWOC Wellingtondnf
 
 
 
Orange (12)2.2 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Paul Teesdale-SpittleWOC Wellington1:10:36
2Bill TrompetterOHV Orienteering Hutt Valley1:36:50
3Will ValeWOC Wellington1:55:05
4Greg MaddiganOHV Orienteering Hutt Valley2:00:01
 
Susannah SharpeOTH Othermp
Cross family OHV Orienteering Hutt Valleymp
Andrew BraddickOTH Othermp
KATE WILLIMANOTH Othermp
Tony BoothWOC Wellingtondnf
Alan HornWOC Wellingtondnf
Petra StoevekenOTH Otherdnf
Ross LambWOC Wellingtondnf
 
 
 
Yellow (8)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Alfie BarraudOTH Other35:38
2PHILIP CLARKEWOC Wellington40:08
3Christine ShukerWOC Wellington45:22
4Gail IvesWOC Wellington48:42
5Annemaree DeedOHV Orienteering Hutt Valley49:05
6Lynn McbainWOC Wellington52:57
7Kate RiddickWOC Wellington1:01:12
 
Irja HaefligerOTH Otherdnf
 
 
 
White (3)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Roxy HydeOTH Other27:50
2Kylie MoreteOTH Other29:21
3Mattias BengtssonWOC Wellington39:32
 
 
 
7-8 Boy Champ (3)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Stephen ClarkeNTHL Northland39:10
2Tymek TumilowiczNTHL Northland47:49
 
Ben StoevekenOTH Otherdnf
 
 
 
7-8 Girl Champ (5)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ali PowerWOC Wellington29:54
2Rebecca ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley37:22
3Larissa EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley47:20
4Kaylyn WangCHIL Chilton St James57:18
5Georgina SmithCHIL Chilton St James57:19
 
 
 
Snr Boy Standard (1)2.2 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
Will GulliverOTH Othermp
 
 
 
Snr Girl Standard (4)2.2 km 0 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Nyah ParbhuWLGC Wellington Girls College2:02:25
2Kate TwomeyWLGC Wellington Girls College2:20:02
 
Sophie SmithCHIL Chilton St Jamesmp
Emily OldhamPARA Paraparaumu Collegemp
 
 
 
7-8 Boy Standard (2)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Elliot FaulknerWOC Wellington20:38
2Aidan FosterOTH Other40:55
 
 
 
Pri Boy Champ (2)1.9 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Miro HaefligerNTHL Northland48:30
2Matthew PowerOTH Other48:57
 
 
 
Pri Boy Standard (2)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Hamish OConnorOTH Other39:48
2Zavier HydeAOTE Aotea College43:35
 
 
 
Pri Girl Standard (2)1.5 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Olivia JackCHUR Churton Park Primary19:50
2Lily PurcellOTH Other25:18