csw#1 2018 PrinceOfWalesSun 25-Feb-18 2:39 PM
Resultscreated by OE2010 � Stephan Kr�mer SportSoftware 2015

 
Snr Boy Champ (7)4.0 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Liam KendrewNEWL Newlands College52:50
2Edward TwomeyWLCO Wellington College58:51
3Josh CorryWLCO Wellington College1:07:39
4Oliver EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:07:40
5Seb McbrideNEWL Newlands College1:11:01
6Finn MitchellWLCO Wellington College1:46:34
 
Kieran EdwardsOHV Orienteering Hutt Valleymp
 
 
 
Snr Girl Champ (5)2.3 km 0 m9 C
PlStnoNameYBClubTime
1Amber RiddleCHIL Chilton St James28:38
2Brooke CarpenterWEGC Wellington East Girls30:04
3Olivia HealeyUHUT Upper Hutt College38:16
4Sarah PrzychodzkoPARA Paraparaumu College40:13
5Tara KendonWLGC Wellington Girls College43:24
 
 
 
Snr Girl Novice (2)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Tasmin Leonard-PatersonWLGC Wellington Girls College28:56
 
Nan JiangSAMU Samuel Marsdendnf
 
 
 
Int Boy Champ (19)2.4 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Felix WilliamsonWLCO Wellington College24:12
2Tommy ThomsonONSL Onslow College25:11
3Te rangihuia GilgenNEWL Newlands College30:31
4Olaf BakerWOC Wellington31:33
5Alex RickardNEWL Newlands College32:53
6Andrew BoothWLCO Wellington College36:36
7Alan TeesdaleWOC Wellington37:09
8Luke CarpenterWLCO Wellington College37:25
9Joshua HenshawONSL Onslow College40:02
10Ed SindlenONSL Onslow College40:41
11Nicholas HarmanPARA Paraparaumu College43:13
12Jack BraddickONSL Onslow College43:33
13Alexander JackNEWL Newlands College44:23
14William SmithHIBS HIBS44:29
15Will GulliverWLHS Wellington High School45:36
16Flynn RobertsWOC Wellington47:23
17Max MawbyNEWL Newlands College52:28
18Ethan LooiWLCO Wellington College57:34
19Jack Beaton-GoodaleONSL Onslow College1:03:40
 
 
 
Int Boy Standard (5)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Lochlainn HancockNEWL Newlands College18:13
2Reed SmoutWLCO Wellington College19:24
3James McKenzieONSL Onslow College26:23
4John ReeveONSL Onslow College31:56
 
Tom OconnorONSL Onslow Collegednf
 
 
 
Int Girl Champ (7)2.4 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Lauren KendonWLGC Wellington Girls College29:59
2Rachel BakerWOC Wellington30:30
3Peyton MoreteKAPI Kapiti College32:14
4Nicole MaddiganCHIL Chilton St James32:24
5Heather DarbyOHV Orienteering Hutt Valley44:50
6Sarah ClarkeONSL Onslow College49:18
7Catherine ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley56:41
 
 
 
Int Girl Standard (9)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jessica PrzychodzkoPARA Paraparaumu College19:31
2Zoe MaddiganCHIL Chilton St James21:28
3Nina PughWLGC Wellington Girls College22:51
4Sophie KennedySAMU Samuel Marsden28:34
5Georgina NichollsSAMU Samuel Marsden28:50
6Hannah StarkOTH Other34:46
7Chelsey ReidNEWL Newlands College35:24
8Coren LockhartNEWL Newlands College36:50
9Sophie WeiCHIL Chilton St James37:30
 
 
 
Jnr Boy Champ (7)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Benjamin SmedingeNEWL Newlands College16:55
2Ryan GordonONSL Onslow College19:21
3Alex ThompsonOTH Other19:51
4James SmoutWLCO Wellington College20:07
5Ryan ToppONSL Onslow College20:41
6Roderick OconnorONSL Onslow College21:15
 
Torridon StallworthyONSL Onslow Collegemp
 
 
 
Jnr Boy Standard (2)1.1 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jack FeehanWLCO Wellington College13:37
2George LoweWLCO Wellington College22:50
 
 
 
Jnr Girl Champ (7)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Isabelle FaulknerONSL Onslow College24:13
2Amy BoothWLGC Wellington Girls College24:50
3Lily TrompetterOHV Orienteering Hutt Valley24:59
4Sophie WatersOTH Other27:45
5Jessica DeedCHIL Chilton St James34:31
6Erin O'ShannessyCHIL Chilton St James40:51
7May HarmerOTH Other45:18
 
 
 
Jnr Girl Standard (3)1.1 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Gemma PughWLGC Wellington Girls College15:50
2Becky NganSAMU Samuel Marsden25:38
 
Jenna-lee RussellONSL Onslow Collegednf
 
 
 
Red Medium (20)4.0 km 0 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
1Bill EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley40:58
2Magnus BengtssonWOC Wellington44:42
3Lara MolloyWOC Wellington51:53
4Jake HansonWOC Wellington51:54
5Ellie MolloyWOC Wellington55:01
6Yvette BakerWOC Wellington56:55
7Lisa BengtssonWOC Wellington1:05:03
8Tessa RamsdenRK Red Kiwis1:07:55
9William PowerWOC Wellington1:11:06
10Ann KendonWOC Wellington1:14:26
11Dick DinsdaleWOC Wellington1:15:40
12Mike O`ConnorWOC Wellington1:25:02
13Phil KendonOTH Other1:28:12
14Yasemin KavasOTH Other1:31:29
15David MiddletonOTH Other1:31:44
16Dave ThorburnOTH Other1:35:39
17Sefton WilliamsonOTH Other1:37:30
18Charlotte De L`IsleNORW Northwest OC1:46:15
 
Steven MckinstryWOC Wellingtonmp
Julie HarringtonOTH Othermp
 
 
 
Red Short (5)2.3 km 0 m9 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ian TwomeyWOC Wellington38:05
2Bryan TeahanWOC Wellington38:54
3Harriette CarrOHV Orienteering Hutt Valley39:09
4Mark RickardOTH Other43:48
5Beverly HolderWOC Wellington52:06
 
 
 
Orange (15)2.4 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Will ValeWOC Wellington32:28
2Ryan ToppONSL Onslow College36:58
3Barnaby&Tina WOC Wellington40:02
4Tony BoothWOC Wellington40:20
5Katherine HurstOTH Other41:09
6Greg MaddiganOHV Orienteering Hutt Valley41:17
7James harman OTH Other41:51
8Andrew BraddickOTH Other43:33
9Ruth BerryOTH Other43:34
10David DarbyOHV Orienteering Hutt Valley47:14
11Cross FamilyWOC Wellington53:18
12Sally GilesWOC Wellington53:45
13Theo De boerOTH Other54:11
14Lynn McbainWOC Wellington1:12:13
15Geraldine BackWOC Wellington1:21:13
 
 
 
Yellow (12)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Alan HornWOC Wellington23:43
2Gail IvesWOC Wellington24:00
3Christine ShukerWOC Wellington26:30
4Kate RiddickOTH Other28:16
5Diana MolloyWOC Wellington29:35
6Andy SmoutOTH Other30:00
7Brian BlackWOC Wellington32:56
8Annemaree DeedOHV Orienteering Hutt Valley36:51
9Steve OshannessyOTH Other39:44
10Samuel SmedingeOTH Other42:11
11Ants OTH Other45:55
 
Susannah SharpeOTH Othermp
 
 
 
White (4)1.1 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kylie MoreteOTH Other19:57
2Mattias BengtssonWOC Wellington20:00
3Helen NganOTH Other29:32
 
Sorcha HarmerWOC Wellingtondnf
 
 
 
7-8 Boy Champ (1)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Stephen ClarkeNTHL Northland28:58
 
 
 
7-8 Girl Champ (5)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Rebecca ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley21:09
2Georgina SmithCHIL Chilton St James21:58
3Ali PowerWOC Wellington25:35
4Ellaraine Hiraka-sullivanNEWL Newlands College51:00
 
Laura ValeNTHL Northlandmp
 
 
 
Snr Boy Standard (1)2.4 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Jack HarmanPARA Paraparaumu College34:22
 
 
 
Snr Girl Standard (6)2.4 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kate TwomeyWLGC Wellington Girls College42:23
2Sophie SmithCHIL Chilton St James43:01
3Hannah KennedySAMU Samuel Marsden44:16
4Tegan MartinSAMU Samuel Marsden44:17
5Emily OldhamPARA Paraparaumu College55:56
6Vicki HuangCHIL Chilton St James1:09:43
 
 
 
7-8 Girl Standard (4)1.1 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Olivia JackCHUR Churton Park Primary16:05
2Kaylyn WangOTH Other19:12
3Sifan HuangCHIL Chilton St James19:55
4Radhika DhanjiCHIL Chilton St James29:44
 
 
 
7-8 Boy Standard (1)1.1 km 0 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Elliot FaulknerWOC Wellington16:03
 
 
 
Pri Boy Advanced (1)1.5 km 0 m12 C
PlStnoNameYBClubTime
1Matthew PowerOTH Other33:33