MtVictoria2018Sun 06-May-18 2:39 PM
Resultscreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
Snr Boy Champ (5)4.5 km 350 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1Edward TwomeyWLCO Wellington College52:51
2Kieran EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley59:46
3Seb McbrideNEWL Newlands College1:00:52
4Oliver EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley1:10:33
5Josh CorryWLCO Wellington College1:13:49
 
 
 
Snr Girl Champ (5)3.4 km 250 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Amber RiddleCHIL Chilton St James39:43
2Olivia HealeyOHV Orienteering Hutt Valley57:36
3Fiona MiddletonWOC Wellington1:01:04
4Sarah PrzychodzkoPARA Paraparaumu College1:01:09
 
Brooke CarpenterOTH Othermp
 
 
 
Int Boy Champ (16)2.9 km 175 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Tommy ThomsonONSL Onslow College31:29
2Reed SmoutWLCO Wellington College34:32
3Anthony KendrewSCOT Scotts College35:09
4Luke CarpenterOTH Other35:22
5Olaf BakerWOC Wellington39:20
6Jack BraddickONSL Onslow College40:30
7Te rangihuia GilgenNEWL Newlands College41:27
8Alexander JackNEWL Newlands College41:35
9Jack GarrWLCO Wellington College42:01
10Ed SindlenONSL Onslow College43:54
11Andrew BoothWLCO Wellington College46:25
12Ethan LooiWLCO Wellington College52:13
13Max MawbyNEWL Newlands College1:02:00
14Will GulliverOTH Other1:14:54
 
Alan TeesdaleWOC Wellingtonmp
Joshua HenshawONSL Onslow Collegednf
 
 
 
Int Boy Standard (1)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Liam NaughtonOTH Other24:38
 
 
 
Int Girl Champ (6)2.9 km 175 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Peyton MoreteKAPI Kapiti College37:57
2Catherine ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley38:28
3Nicole MaddiganCHIL Chilton St James39:38
4Lauren KendonWLGC Wellington Girls College41:32
5Sarah ClarkeONSL Onslow College1:03:40
6Heather DarbyOHV Orienteering Hutt Valley1:18:24
 
 
 
Int Girl Standard (10)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Emma DouglassWLGC Wellington Girls College17:47
2Olivia PughWLGC Wellington Girls College19:54
3Nina PughWLGC Wellington Girls College20:36
4Nina SimmonsOTH Other21:59
5Jessica PrzychodzkoPARA Paraparaumu College23:06
6Emily HorncastleWLGC Wellington Girls College30:04
7Hannah StarkOTH Other30:59
8Holly HodgkinsonWLGC Wellington Girls College33:02
9Zoe MaddiganCHIL Chilton St James35:30
10Sophie WeiCHIL Chilton St James40:26
 
 
 
Jnr Boy Champ (10)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ben MitchellONSL Onslow College14:31
2Alex ThompsonONSL Onslow College19:18
3James SmoutWLCO Wellington College19:35
4Benjamin SmedingeNEWL Newlands College21:39
5JJ ElwoodOTH Other22:47
6Ryan ToppONSL Onslow College24:28
7Ryan GordonONSL Onslow College26:22
8Roderick OconnorOTH Other27:06
9Angus FlynnOTH Other35:43
10Jack FeehanWLCO Wellington College37:07
 
 
 
Jnr Girl Champ (6)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Sophie WatersOTH Other20:34
2Isabelle FaulknerWOC Wellington24:08
3Lily TrompetterOTH Other26:12
4Jessica DeedCHIL Chilton St James43:45
5Amy BoothWLGC Wellington Girls College43:51
 
Erin O'ShannessyCHIL Chilton St Jamesmp
 
 
 
Jnr Girl Standard (2)1.0 km 35 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Gemma PughWLGC Wellington Girls College11:09
2Becky NganSAMU Samuel Marsden12:39
 
 
 
Red Medium (16)3.4 km 250 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ian TwomeyWOC Wellington38:12
2Sarah O'SullivanWOC Wellington39:06
3Hamish TroloveOTH Other42:26
4Harriette CarrOHV Orienteering Hutt Valley45:43
5Gerald CrawfordWOC Wellington45:46
6William PowerWOC Wellington46:28
7Lisa BengtssonOTH Other47:43
8Bryan TeahanWOC Wellington50:33
9Simon FaulknerWOC Wellington51:44
10Pat Van BerkelOHV Orienteering Hutt Valley52:44
11Jonathan RavensOTH Other53:20
12Alastair CampbellOTH Other1:08:23
13David DarbyOHV Orienteering Hutt Valley1:11:15
14Jane HardingWOC Wellington1:13:01
15Dave ThorburnWOC Wellington1:23:27
 
Dick DinsdaleWOC Wellingtonmp
 
 
 
Red Short (15)2.4 km 160 m9 C
PlStnoNameYBClubTime
1Antonia WoodOTH Other31:28
2Yvette BakerWOC Wellington36:17
3Susan EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley41:55
4Megan EnglebackWOC Wellington42:57
5Greg MaddiganOHV Orienteering Hutt Valley43:05
6Steph HardingWOC Wellington45:05
7Tony HurstWOC Wellington49:03
8Timothy CrawfordWOC Wellington52:41
9Beverly HolderWOC Wellington55:36
10Alan pugh OTH Other57:04
11Karen GrantWOC Wellington57:08
12Anna EnglebackWOC Wellington57:14
13Don LockeWOC Wellington1:03:20
 
David MiddletonWOC Wellingtonmp
Greg GrantWOC Wellingtonmp
 
 
 
Orange (12)2.9 km 175 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Will ValeWOC Wellington38:01
2Tony BoothWOC Wellington42:15
3Hamish McKenzieOTH Other46:29
4Tim HodgkinsonOHV Orienteering Hutt Valley50:18
5Matthew CrawfordWOC Wellington56:00
6Eleanor HowickOTH Other1:06:26
7Andrew BraddickOTH Other1:15:05
8Jessica DeveryOTH Other1:16:27
9Zach DeveryOTH Other1:24:49
10Anna MercierOTH Other1:27:19
11Shea SheaOTH Other1:27:33
 
Dene WatersOTH Othermp
 
 
 
Yellow (18)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Isla McKenzieOTH Other24:32
2Robbie ElwoodOTH Other24:33
3Elliot FaulknerWOC Wellington25:02
4Rich CostelloOTH Other25:03
5Christine Shuker WOC Wellington28:32
6Andy SmoutOTH Other31:11
7Gail IvesWOC Wellington31:17
8Sharon AskinOHV Orienteering Hutt Valley35:56
9Ruby MckenzieOTH Other37:05
10Annemaree DeedOHV Orienteering Hutt Valley43:49
11Helen WOC Wellington47:53
12Helen LearOTH Other47:54
13Philip ClarkeWOC Wellington49:42
14Kath OconnorWOC Wellington51:50
15Alex MoreOTH Other57:37
 
Holly InglisOTH Othermp
Kate RiddickWOC Wellingtonmp
Lucian MercierWOC Wellingtondnf
 
 
 
White (12)1.0 km 35 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Ruby MckenzieOTH Other10:52
2Alexa InglisOTH Other11:54
3Tasmin ElwoodOTH Other14:56
4Olivia JackCHUR Churton Park Primary15:46
5Olivia InglisOTH Other18:13
6Kate BellOTH Other18:16
7Mina HillOTH Other24:17
8Mattias BengtssonOTH Other25:36
9Sorcha HarmerWOC Wellington25:48
10William MackmightOTH Other33:56
11Cooper WallaceWOC Wellington49:16
 
Bevan NganOTH Othermp
 
 
 
7-8 Boy Champ (1)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Stephen ClarkeNTHL Northland22:00
 
 
 
7-8 Girl Champ (6)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Rebecca ConnollyOHV Orienteering Hutt Valley20:50
2Georgina SmithOTH Other28:30
3Kaylyn WangOTH Other39:24
4Laura ValeNTHL Northland39:59
5Larissa EdwardsOHV Orienteering Hutt Valley40:36
6Ali PowerWOC Wellington51:02
 
 
 
Snr Girl Standard (5)2.9 km 175 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1Kate TwomeyWLGC Wellington Girls College39:07
2Nyah ParbhuWLGC Wellington Girls College41:01
3Caitlin DouglassWLGC Wellington Girls College41:29
4Emily OldhamPARA Paraparaumu College1:01:55
5Tegan MartinSAMU Samuel Marsden1:03:06
 
 
 
7-8 Boy Standard (1)1.0 km 35 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1Elliot FaulknerWOC Wellington11:11
 
 
 
Pri Boy Champ (1)1.8 km 85 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1Matthew PowerCROF Crofton Downs School52:46
 
 
 
Red Long (8)4.5 km 350 m18 C
PlStnoNameYBClubTime
1Magnus BengtssonWOC Wellington47:32
2Simon TeesdaleWOC Wellington56:59
3Rob CollierWOC Wellington58:34
4Murray HughesOTH Other1:05:00
5Nic GormanOTH Other1:06:53
6Simon ReaOHV Orienteering Hutt Valley1:23:15
7Bill TrompetterOHV Orienteering Hutt Valley1:33:28
 
Helen HughesWOC Wellingtonmp